دیدار معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف با معاون سفارت جمهوي خلق چین مقِم كابل

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۱:۴۴
ملاقات با سفیر چین

کابل، افغانستان: دوکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف امروز در دفترکار شان با وانگ معاون سفیر کشور خلق چین مقیم کابل دیدار نمودند. ابتدا آقای مظفری معاون سفیر چین را خوش آمدید گفته، افزودند: دولت جمهوری اسلامی افغانستان با کشور خلق چین پیوندهای نیک فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دیرینه داشته و ما خواهان تقویت و گسترش هرچه بیشتر آنیم
سپس معاون سفیر چین با اظهار تشکری گفت: چین و افغانستان پیشینه دوستی دارند در ضمن این دو کشور حامی یکدیگر اند. آرزومندیم این راوابط حسنه ادامه یافته و بهتر شود. او ادامه داد: هدف از این ملاقات دریافت مکتوبی از سوی وزارت خارجه شما برای دعوت دو تن از علمای مسلمان از کشور چین در سمپوزیم بین المللی امام ابوحنیفه (رح) است که از این ناحیه اظهار قدردانی می نماییم و ما خواهان معلومات بیشتر در زمینه چگونگی سمپوزیم متذکره استیم. 
معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف به وی در رابطه به سمپوزیم بین المللی امام ابوحنیفه (ح) که قرار است مطابق هدایت رئیس جمهور کشور طی سال جاری با مدیریت وزارت ارشاد، حج و اوقاف در کابل برگزار گردد، معلومات مفصل ارایه نمودند.
آ
قا مظفری در قسمتی از سخنان شان گفتند: از آنجا که امام ابوحنیفه (رح) یکی چهره های بزرگ فقهی جهان اسلام می باشند، مردم افغانستان و اکثر کشورهای اسلامی پیرو این مذهب بزرگ اند و از سوی دیگر زادگاه ایشان نیز در این کشور می باشد، به همین دلیل برای معرفت و شناخت هرچه بیشتر با شخصیت و دیدگاه های اعتدال گرایانه شان، برای اولین بار است كه سمپوزيم المللی در رابطه به شخصیت امام اعظم  در کابل دایر می گردد. 
معاون سفیر چین از ارایه معلومات هم جانبه ایشان ابراز تشکری نموده، گفت: ما نیز می خواهیم همچو محافل در کشور ما نیز برگزار گردد. وی افزود: ما با افغانستان در بخش های مختلف خواهان همکاری استیم. 
در پایان، هر دو طرف ابراز علاقه نمودند تا علمای مسلمان دو کشور با همدیگر دیدارهایی داشته و در بخش های فرهنگی و دینی تبادل تجارب نمایند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۰:۳۷
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سران قوم قرغز

کابل، افغانستان: مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج و اوقاف امروز در دفتر کارشان با سران قوم قرغز دیدار نمودند.
نخست حاجی محمود رئیس شورای سرتاسری قوم متذکره و مشاور ریاست اجرائیه به. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۰:۲۹
Background image

گذاشتن سنگ تهداب مسجد حضرت ابوبکر صدیق (رض) توسط وزیر ارشاد، حج و اوقاف.

یک شنبه، 29 ثور 1398

کابل، افغانستان: مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج و اوقاف امروز سنگ تهداب مسجد جامع حضرت ابوبکر صدیق (رض) را به زمین گذاشتند. بدین مناسبت محفل شکوهمندی در صحن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۰:۲۳
Background image

تمدید قرارداد انتقال پول متقاضیان حج میان وزارت ارشاد، حج و اوقاف و بانک ملی افغان.

امروز قرارداد چگونگی جمع آوری و انتقال پول متقاضیان حج سال 1398 میان مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج و اوقاف و احمد جاوید وفا رئیس هیأت عامل بانک ملی افغان در مقر وزارت ارشاد، حج و. . .

BACK TO NEWS