پیام تسلیت وزارت ارشاد، حج واوقاف درابطه به حمله انتحاری مسجد امام زمان قلعه نجارا خیرخانه کابل.

                                                                                                            بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ 
  وَمَنۡ أَظۡلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَٰجِدَ ٱللَّهِ أَن يُذۡكَرَ فِيهَا ٱسۡمُهُۥ وَسَعَىٰ فِي خَرَابِهَآۚ أُوْلَٰٓئِكَ مَا كَانَ لَهُمۡ أَن يَدۡخُلُوهَآ إِلَّا خَآئِفِينَۚ لَهُمۡ فِي ٱلدُّنۡيَا خِزۡيٞ وَلَهُمۡ فِي ٱلۡأٓخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٞ
و کيست ستمگرتر از کسي که نگذارد در مسجد خدا نام او برده شود و در ويراني آن بکوشد؟ آنان را نسزد که وارد آن شوند مگر اينکه ترسان باشند، خواري و رسوايي در دنيا براي آنها است و در آخرت عذاب بزرگي در پيش دارند.

طوریکه به همه گان آشکار است مساجد در اسلام وجوامع اسلامی از جایگاه خاصی برخوردار بوده مکان انجام عبادات، ادای فرایض و واجبات، فراگیری تعالیم و آداب، اخلاق والای اسلامی ومحل امن وامان برای تفکر وجای اطمینان روحی برای مسلمین می باشد، اما برهم زدن امنیت وایجاد رعب و وحشت در اماکن مقدسه باعث فاصله گیری عابدین می گردد که در روشنی نصوص شرعی حرام و به هیچ وجه قابل توجیه نمی باشد.

با تأسف فرآوان اطلاع حاصل نمودیم که دشمنان اسلام وانسانیت بار دیگر در روزجمعه حین ادای نماز درمسجد امام زمان واقع چهاراهی قلعه نجارا خیرخانه بالای نمازگزاران حمله نموده ایشان را هدف قرارداده که ازاثرآن تعدادی زیادی از هموطنان ما شهید و زخمی گردیده اند، این عمل ایشان مخالف باتمام ارزش های انسانی، دینی و اسلامی میباشد.

هیأت رهبری وزارت ارشاد، حج و اوقاف به نمایندگی از امامان، خطبای مساجد و حسینیه های سراسر کشور درحالی که خویش را شریک این اندوه بزرگ می داند، به شهدای این حادثه جنت فردوس ، برای بازماندگان شان صبر جمیل و برای زخمیان سلامتی وشفای عاجل استدعا می نماید.

ما امامان، خطباء وواعظین مساجد وحسینیه های کشور چنین اعمال شیطانی را دشمنی با دین مقدس اسلام ومردم متدین افغانستان دانسته و آنرا شدیداً تقبیح مینماییم، از ارگانهای امنیتی تقاضاء جدی بعمل می آوریم که

در تأمین امنیت مساجد و نمازگزاران بیشتر از قبل توجه نمایند.