یاد بود از میلاد با سعادت پیامبر بزرگوار اسلام (ص)

وزارت ارشاد، حج و اوقاف از میلاد فرخنده پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ناجی بشریت با محفل شکوهمندی تجلیل به عمل آورد. برای شرح خبر به گزارش ارسالی آتی توجه نمایید.
در محفل با شکوهی که امروز به مناسبت یادبود از میلاد پرمیمنت حضرت محمد (صلی الله علیه و سلم) پیامبر جلیل القدر اسلام از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در شهر کابل دایر گردیده بود، افزون بر هیأت رهبری وزارت، برخی از رجال برجسته دولتی، جمع غفیری از استادان، امامان مساجد و علمای جید کشور، شماری از طلاب مدارس دینی و قاریان دارالحفاظ ها، تعدادی از خواهران و عده ای از خبرنگاران اشتراک ورزیده بودند.
برنامه با تلاوت آیات مبارک قرآن عظیم الشان با صدای دلنشین شیخ القرا استاد قاری برکت سلیم آغاز یافت. سپس پیام استاد فیض محمدعثمانی وزیر ارشاد، حج و اوقاف به مناسبت خجسته میلاد مسعود منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و سلم) توسط قاری محمد اسحق حیدری عرب رئیس دفتر مقام وزارت به خوانش گرفته شد که در قسمتی از این پیام آمده است: زاد روز فرخنده و با سعادت حضرت پیامبر (ص) مهمترین مایه تحکیم صلح، وحدت، اخوت و هسته مقاومت در برابر ظلم و ستم دانسته می شود.
در بخش دیگری از پیام تذکر یافته است: رسالت حضرت محمد (صلی الله علیه وسلم) بزرگترین عامل تحول مثبت انسانی و عدالت اجتماعی در جهان بود. در جای دیگری این مطلب می آید: پیام تولد و رسالت پیامبر اسلام (ص) آشتی، برادری، برابری و امنیت می باشد.
پس از آن سیدمحمد شیرزاد رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت هرات سخنرانی نموده در قسمی از صحبت هایش گفت: آیا برای پیروان حضرت پیامبر (ص) جنگ و یا آشتی با مسلمانان و موحدین در سرزمین های اسلامی شایسته است؛ یا با کفار در دارالحرب
به دنبال آن دوکتور احمد نور واقف مشاور مقام ریاست اجرائیه صحبت نموده در بخشی از سخنانش گفت: ترویج فساد، قوم پرستی و شرارت میان امت اسلامی کار دشمنان اسلام است. متابعت از آن، دوری از سنت پیامبر (ص) بوده که امروز سبب ذلت همه شده و جوی خون را در جهان اسلام جاری ساخته است.
به همین گونه آقایان هریک حجت الاسلام احمد توکلی، محمد آصف مصباح و مولوی مفلح به ترتیب صحبت نمودند و پیروی از سیرت آنحضرت (ص) را حکم الهی خواندند در اخیر پیشنهادی را به مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان ارایه نمودند، مبنی بر این که: وزارت ارشاد، حج و اوقاف باید در سطح کشور به یک وزارت با صلابت و مقتدر مبدل شود و در تمام ادارات دولتی (مرکزی و ولایتی) یک دفتر نمایندگی آن با اختیارات کامل گشوده گردد تا مامورین را امر به معروف و نهی از منکر کند، کسانی که نسبت به آن بی اعتنایی می نمایند و فساد پیشه می کنند به ارگان های عدلی معرفی گردند. محفل با دعای خیر پایان یافت.