معرفی سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف توسط معاون دوم ریاست جمهوری

کابل، افغانستان: امروز محفلی به مناسبت معرفی مولوی عبدالحکیم منیب به حیث سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف با حضور استاد سرور دانش معاون مقام عالی ریاست جمهوری، برخی از اعضای کابینه و شورای ملی، علمای کرام، امامان مساجد، هیأت رهبری و کارکنان وزارت ارشاد، حج و اوقاف، استادان پوهنتون و مدارسی دینی در صحن وزارت برگزار گردیده بود.

برنامه با تلاوت آیات متبرکه کلام الله مجید توسط شیخ القرأ استاد قاری برکت الله سلیم رئیس امور قرأ  وزارت ارشاد، حج و اوقاف آغاز یافت. سپس ویس هدایت معاون منابع و اداره ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، حکم جلالتماب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در مورد توظیف سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف به حاضران به شرح زیر به قرائت گرفت.

به تأسی از حکم مندرج فقره (13) ماده شصت و جهارم قانون اساسی، توظیف محترم مولوی عبدالحکیم منیب، به حیث سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان، منظور است. از خداوند متعال (ج) توفیقات مزید برایشان آرزو می کنم.

پس از آن قانون پوه استاد محمد سرور دانش معاون دوم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و رئیس کمیته ملی حج فرضی ضمن تبریکی به سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، علمای کرام و کارکنان این وزارت، با تمجید از کارکردهای وزیر پیشین، گفتند: وزارت ارشاد، حج و اوقافیکی از عرصه های مهم فردی، اجتماعی و ارائه خدمات دینی و ارشادی مردم متدین افغانستان را مدیریت می کند.

ایشان افزودند: وزارت ارشاد، حج و اوقاف به عنوان یگانه ارگان مسوول امور دینی در سطح کشور رابطه نزدیک با علمای دین دارد. باید رابطه این وزارت دینی با علما و شورای علما بیش از این تقویت و توسعه یابد. معاون دوم مقام ریاست جمهوری کشور در پایان سخنان شان گفتند: مقامات عالیه دولت حاضر به هرگونه همکاری لازم در راستای تحقق شعایر اسلامی با رهبری وزارت استند.

به دنبال آن استاد فیض محمدعثمانی وزیر اسبق با تبریکی به سرپرست و کارکنان وزارت خاطر نشان نمودند: در مدت چهار سال گذشته شماری از مقرره ها و طرزالعمل ها به ویژه در امور حج و اوقاف تدوینیافت. امیدواریم منبعد نیز این روند همچنان ادامه یابد.

وی با سپاس گزاری از همکاری صادقانه و خوب هیأت رهبری و تمام کارکنان در زمان تصدی وزارت ایشان، سخنان خود را پایان بخشیدند.

در فرجام مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت ضمن قدردانی از کارهای وزیرسابقه، گفتند: از اعتماد جلالتماب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ابراز امتنان می نمایم که مرا به عنوان خدمت گزار علمای کشور توظیف نموده اند.

ایشان افزودند: اکنون شش اولویت کاری را در نظر دارم که عبارتند از: خدمت لازم به علما، گشایش مرکز افتأی جامع، تقویه پروسه ملی حج، استفاده سالم از ملکیت های وقفی، ارتقای ظرفیت علمای کرام و ترویج فرهنگ اعتدال در جامعه.

پس از پایان برنامه معاون دوم مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان همراه با جمعی از حاضران، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف را تا دفتر کار شان مشایعت نمودند.