اطلاعیه

bakhshi_admin
قسط دوم

وزارت ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانسان به اطلاع تمام متقاضیان محترم حج سال جاری (1444) هجری قمری مطابق(1402) هجری شمسی می رساند که پروسه تحویلی پول مکمل مصارف حج، تنظیم و نهایی سازی اسناد سفر حجاج به روز چهار شنبه مؤرخ 13 شوال المکرم سال 1444هـ ق مطابق 13 ثور 1402هـ ش در مرکز و ولایات کشور رسماً آغاز می گردد.

به رؤیت چارت مصارفاتی مجموع مصرف فی نفر حاجی اهل تسنن، مبلغ (3924.41) دالر امریکایی معادل (۳۴۰۰۵۰.۰۲) افغانی و از فی نفر حاجی اهل تشیع، مبلغ (3974.41) دالر امریکایی معادل (۳۴۴۳۸۲.۶۲) افغانی تعیین گردیده است.

بناء از تمام متقاضیان محترم حج که برای سال 1402هـ ش قبلاً  ثبت نام، اخذ نوبت و قسط اول خویش را پرداخت نموده اند، تقاضا می گردد تا جهت تحویلی قسط دوم و اخیر خویش با اسناد دست داشته و مبالغ ذیل حاضر گردند:

1-        افرادی که قسط اول را مبلغ (۱۰۰۰) دالر امریکایی تحویل نموده اند، با مبلغ (2924.41) دالر امریکایی معادل (۲۵۳۴۰۰.۱۲) افغانی.

2-        افرادی که قسط اول را مبلغ (۵۰۰) دالر امریکایی تحویل نموده اند، با مبلغ (3424.41) دالر امریکایی معادل (۲۹۶۷۲۵.۱۲) افغانی.

3-        آنعده حجاج اهل تشیع که در قسط اول مبلغ (۱۰۰۰) دالر امریکایی را تحویل نموده اند با مبلغ ( 2974.41) دالر امریکایی معادل (۲۵۷۷۳۲.۶۲) افغانی و آنعده حجاج اهل تشیع که در قسط اول مبلغ (۵۰۰) دالر امریکایی را تحویل نموده اند با مبلغ ( 3474.41) دالر امریکایی معادل (۳۰۱۰۵۷.۶۲) افغانی.

4-        حجاج محترم سهم ادارات وفوق العاده که تا کنون هیچگونه مبلغ را تحویل نداده اند ومی باید که تمام پول مصارفاتی حج خویش را به یک بارگی تحویل نمایند باید مجموع پول مصارف حج خویش را که مبلغ (3924.41) دالر امریکایی معادل (۳۴۰۰۵۰.۰۲) افغانی برای حجاج اهل تسنن و (3974.41) دالر امریکایی معادل (۳۴۴۳۸۲.۶۲) افغانی از اهل تشیع می گردد تحویل بانک نمایند.

متقاضیان محترم حج می توانند سر از تاریخ 13 شوال المکرم مطابق 13ثور سال جاری با سند نوبت دست داشته خویش و یا مکاتیب معرفی از مراجع و ادارات سهم دار که اوشان را از سهم خویش معرفی میدارند و اصل وکاپی تذکره تابعیت تائید شده، اصل وکاپی رنگه پاسپورت خویش در صورت داشتن پاسپورت در مرکز به مجتمع حجاج واقع دامنه تپه مرنجان جوار چهارراهی ملی بس مکروریان کهنه و در ولایات به ریاست های ارشاد، حج و اوقاف مراجعه نمایند تا پول مصارف حج شان را حسب تعرفه در بانک مربوط تحویل وطی مراحل اسناد سفر شان پیگیری و انجام گردد.

از عموم متقاضیان محترم حج صمیمانه تقاضا به عمل می آید که در تحویلی پول خویش و سپردن پاسپورت ها و یا عملیه بایمتریک شان که همزمان آغاز میابند هرچه عاجل اقدام نموده و در ظرف (13) یوم (الی ۲۵ شوال المکرم ) کار های خویش را تکمیل نمایند.

یادداشت:

الف: حجاج ولسوالی های ولایت کابل به ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایت کابل مراجعه نمایند.

ب: حجاج محترمیکه قبلاً تنظیم شده اند وپاسپورت الکترونیکی دارند(4) قطعه عکس فعلی 4/3 با بگروند سفید با خود داشته باشند.

ج: حجاجی که قبلاً تنظیم شده اند ولی پاسپورت ندارند با (6) قطعه عکس به سایزهای 4/3 و دو قطعه عکس با بگروند سفید 5/4 به مجتمع حجاج در مرکز و  در ولایات به ریاست های ارشاد، حج و اوقاف هرچه عاجل مراجعه نمایند.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۱ - ۹:۱۲
Background image

اطلاعیه مطبوعاتی

به نماینده‌ گان محترم رسانه ها

وزارت ارشاد، حج و اوقاف در نظر دارد که طی محفلی با اشتراک هیئت رهبری این وزارت و حضور تعدادی از حجاج برنامه تادیه پول باقیمانده مصارف حج سال جاری را آغاز . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۵ - ۱۳:۵۶
Background image

اطلاعیه وزارت ارشاد،حج واوقاف

قرار است ثبت نام جدید الشمولان ستاژتدریب ائمه وخطباء برای سال تعلیمی وتحصیلی سال (1402هـ ش) آغازگردد،بناءً به اطلاع شایقین علم ودانش، فارغان دوره کلان مدارس دینی رسانیده میشود تا . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱ - ۱۹:۲۳
Background image

اطلاعیه وزارت ارشاد، حج اوقاف

 به اطلاع آن عده حجاج محترم ولایات که در ذیل ذکر گردیده است رسانیده می شود، جهت طی مراحل اسناد سفر و تنظیم در پرواز های دهم و یازدهم، از کابل به مدینه منوره لطف نموده به روز سه شنبه . . .

بازگشت به اطلاعیه ها