وزیر ارشاد، حج و اوقاف با جمعی از علماء، بزرگان قومی و جوانان شورای اجتماعی اهل تشیّع، در شهر زرنج دیدار نمودند

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۱:۳۸
دیدار با اهل تشیع

وزیر ارشاد، حج و اوقاف با جمعی از علماء، بزرگان قومی و جوانان شورای اجتماعی اهل تشیّع، در شهر زرنج دیدار نمودند.

کابل، افغانستان: از شهر زرنج گزارش می رسد که نخست یکتن از بزرگان شورای اجتماعی اهل تشّیع تشریف آوری آقای منیب و همکاران شان را به ولایت نیمروز خیرمقدم گفته و در رابطه به ایجاد اتحاد و همبستگی میان اقوام و مذاهب حنفی و جعفری در آن ولایت اظهار خورسندی نموده افزود: خواست مردم نیمروز ایجاد وحدت ملی، همدیگر پذیری و صلح پایدار در کشور بوده و ما از روند صلح و گفتگوهای بین الافغانی در کشور حمایت می کنیم. وی ضمنا برخی مشکلات شان را با آقای منیب شریک    ساختن.
سپس وزیر ارشاد، حج و اوقاف از استقبال و اظهار همکاری مردم متدین آن ولایت ابراز قدردانی نموده افزودند: با رعایت دساتیر دینی و اتخاذ تصامیم مدبرانه در برابر همه‌ ترفندهای بیگانگان یگانه چانس پیروزی، وحدت ملی و اتفاق اسلامی ماست.
آقای منیب برای رسیدن به مشکلات آنان از ناحیه کمبود بست در تکایا و مساجد وعده همکاری داده، افزودند: جلالتمآب رئیس جمهور وعده ازدیاد هزار بست امامان را به وزارت ارشاد حج و اوقاف سپرده اند؛ البته پس از منظوری این بست ها، برادران اهل تشیع در این ولایت حق اولویت را خواهند داشت. محفل با دعای خیر پایان یافت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۱:۲۷
Background image

دیدار و ملاقات جلالمتاب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با اولین کاروان حجاج که عازم بیت الله شریف شدند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته با اولین کاروان حجاج که امسال عازم بیت الله شریف شدند، دیدار و خدا حافظی کرد.

در این دیدار که در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۸:۷
Background image

تقدیر و تفقد استادعبدالله شاهد السمرقندی قاری شهیر کشور مقیم عربستان سعودی از طرف مقام وزارت ارشاد حج و اوقاف

استادعبدالله شاهد السمرقندی قاری شهیر کشور مقیم عربستان سعودی امروز در مقر وزارت ارشاد، حج اوقاف مورد تقدیرو تفقد رهبری این ارگان دینی قرارگرفت.

دوشنبه ۱۰ سرطان

استاد عبدالله. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۹:۵۱
Background image

تدویر سیمینار مظاهر اعتدال در نظام خانواده از دیدگاه اسلام 


سیمینار یک روزه تحت عنوان(مظاهر اعتدال در نظام خانواده از دیدګاه اسلام) امروز با اشتراک مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج واوقاف، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئت رهبری وزارت،. . .

BACK TO NEWS