پیام وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به مسلمان شدن یک شخص غیر مسلم

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۵۶
مسلمان شدن بریتانیایی

وزارت ارشاد، حج و اوقاف منحیث بزرگترین سکتور امور دینی در کشور از مشرف شدن محترم سیمون اندرو (SIM0NANDREW) باشنده اصلی کشور بریطانیا، به دین مبین اسلام که با در ک حقانیت این دین بزرگ به رضا و رغبت اش صورت گرفته و در مقر این وزارت بگونه رسمی به تاریخ 31 / 6 / 1399 آنرا اظهار داشته و به اسم عبد الله مسمی گردیداست، اظهار خورسندی نموده و آنرا به فال نیک در  تداوم این روند با گسترش راهکارهای سالم و هموار نمودن زمینه های مناسب  آن، تلقی می نماید.

 با  عطف توجه به موضوع فوق دیدگاه و پالیسی این وزارت در روشنی تعالیم والای اسلام، بر آنست که ما شرعا مکلف هستیم تا دیگران را به این دین مبین با حکمت و موعظه حسنه دعوت نموده آغوش پرمهر اسلام را بروی آنها بازنماییم نه اینکه مسلمانان را از دین برانیم و آنها را با اشتباهات و گناهان شان ــ بدون اینکه مرتکب کفر و یا شرک علنی گردیده و با وجود دعوت به آن اصرار ورزند ــ،  با برداشت های سطحی و سلیقه ای خود از دین، بی دین قلمداد نماییم، که این امر نه تنها اینکه باعث تفرقه گرایی، ضعف، متلاشی شدن صفوف مسلمانان و بروز ده ها مشاکل و مصائب دیگری در میان ایشان می گردد بلکه این خود یکی از عوامل بزرگی فراراه امتناع دیگران از پذیرش این دین جاودانی و نجات بخش بشریت خواهد گردید که سبب اصلی آن برداشت ناقص و یا اشتباه ما از دین و منحصر ساختن و دانستن دین درقالب چنین برداشت های ناقص و یا سلیقه ای و اصرار بر آن می باشد و بسا اوقات اغراض، اهداف و منافع شخصی، گروهی و غیره نیز میتواند در چنین برداشت ها و پافشاری بر آن بگونه مستقییم و یا غیر مستقیم دخیل باشد.

ولی باید بدانیم که دین آنست که کتاب الله جل جلاله و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم  به ما بیان نموده و اجماع امت و قیاس صحیح مجتهدین دین به آن استوار است نه آنکه دریافت و تعبیر سلیقه یی ما که ناشی از کم فهمی ها و یا کج فهمی ها به ما به میراث مانده است.

بنا بر آن این وزارت پیوسته تلاش خواهد نمود تا درهای ورودی به دین مبین اسلام را بیشتر تقویه نموده به سد ابوابیکه باعث راندن و خارج کردن مسلمانان از دین، احداث و باز شده است و یا خواهد احداث و باز شد، بپردازد و این امر را نه تنها و ظیفه و مسئولیت  خود بلکه مسئولیت و وظیفه تمام مسلمانان به خصوص داعیه داران دینی می پندارد و ایشان را به آن فرا می خواند و در این راستا هر نوع حرکت مؤثر را تقویه نموده  به حمایت مشروع و قانونی آن می پردازد و از علماء، أیمه و خطباء محترم می طلبد تا موضوع فوق را نصب العین خود در راستای ارشاد و دعوت خویش قرار دهند.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

نشست مشورتی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی و وزرای امور دینی و مفتی های اعظم کشورهای اسلامی پیرامون مسائل دینی معاصر

نشست مشورتی کشورهای عضو سازمان همکارهای اسلامی بعد از ظهر سه شنبه از طریق ویدیو کنفرانس دایر گردید دراین نشست بیش از 50 کشور اسلامی اشتراک نموده بودند
پروفسور دکتور علی ارباش رئیس امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۲:۱۹
Background image

جلسه هماهنگی و تعمیم تجارب فعالیت‌های مسوولین جندر وزارت ها و ادارات دولتی دیروز در وزارت ارشاد، حج و اوقاف دایر گردید.

چهار شنبه 30 میزان  
کابل،‌ افغانستان؛ قبل از ظهر سه شنبه جلسه هماهنگی و تعمیم تجارب فعالیت‌های مسوولین جندر وزارت ها و ادارات دولتی بحضور داشت، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۲:۹
Background image

جلسه هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف، با مدیران رسانه ها برگزار شد

سه شنبه، ۲۹ میزان ۱۳۹۹ 
کابل، افغانستان: جلسه هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف با مدیران رسانه ها، پس از چاشت روز سه شنبه، با ابتکار رهبری ریاست مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره. . .

BACK TO NEWS