اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف دولت جمهوری اسلامی افغانستان پیرامون توهین به ساحت مقدس پیغمبر اسلام صلی الله علیه وسلم توسط مجله طنز فرانسوی (شارلی ابدو)

bakhshi_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۵:۱۳
اعلامهیه

وزارت ارشاد، حج و اوقاف دولت جمهوری اسلامی افغانستان، از دریافت خبر نشر مجدد کاریکاتور منسوب به پیغمبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه وسلم در ـ شارلی ابدوـ مجله طنز فرانسوی، به شدت اندوهگین گردیده ضمن تقبیح شدید این عمل ناروا، شنیع و فتنه انگیز، مراتب ذیل را به نمایندگی از ملت متدین به خصوص علماء، روحانیون و دولت جمهوری اسلامی افغانستان احتراما به سمع کشورها و سازمانهای مبارزه گرا علیه بی عدالتی و افراط گرایی به عرض می رساند:
۱- توهین به ساحت مقدس پیغمبر اسلام صلی الله علیه وسلم، نه تنها اینکه توهین به بیشتر از یک و نیم ملیارد مسلمان در سراسر جهان بوده بلکه در واقع توهین به تمام انبیاء الهی، ادیان سماوی و پیروان واقعی ایشان و حتی به تمام انسان های دارای ضمیر و وجدان بیدار و‌ آگاه است.
۲توهین به ساحت مقدس پیغمبر اسلام صلی الله علیه وسلم، توهین به ارزشهای انسانی، اصول و قوانین پذیرفته شده جهانی است.
۳- توهین به ساحت مقدس پیغمبر اسلام صلی الله علیه وسلم، بیانگر جهل، بی خردی و نا آگاهی از تعلیمات والای دین مبین اسلام و ادیان سماوی دیگر و زندگی پرنور و با برکت آن پیغمبر والا مقام است.
۴توهین به ساحت مقدس پیغمبر اسلام صلی الله علیه وسلم، بیانگر بی اعتنایی و عدم مسئولیت پذیری در برابر تحقق اصل زندگی مسالمت آمیز و همزیستی سالم در فضای بدور از خشونت و نا امنی در جهان است.
۵- توهین به ساحت مقدس پیغمبر اسلام صلی الله علیه وسلم، بیانگر دشمنی عمیق با مسلمانان، شرارت، فتنه افروزی و گسترش افراطگرایی و وقایع جرمی در جهان است.
جهانی که امروز درآن زندگی می نماییم و آرزوی ترقی و آرامش فرداهای آنرا در سر می پروانیم، بدون همدیگر پذیری، احترام متقابل، رعایت و تأمین وجایب و حقوق، احترام لازم به ارزشهای دینی و فرهنگی ملت ها، هر گز نمی توان تصورش را نمود، طوریکه وقایع نه چندان دور تاریخی برآن گواه است.
بنا برآن این وزارت از تمام کشورها و سازمانهای جهانی که خود را مکلف و متعهد در امر مبارزه علیه تروریزم و افراط گرایی می دانند، می خواهد تا این بی حرمتی بزرگ و جرم نا بخشودنی را محکوم نموده خواستار مجازات فوری عاملین آن گردند، بویژه از کشور فرانسه تقاضا به عمل می آید، تا به منظور اثبات صداقت و حسن نیت در این امر، عاملین این جرم بزرگ را بگونه علنی مجازات نموده آتش و حس انتقام جویی را در جهان خاموش سازد.
زیرا همچو اشخاص و سازمانها با افروختن چنین فتنه ها نه تنها اینکه باعث ایجاد، تقویه و گسترش افکار افراطی میان اتباع ادیان و بروز وقایع ناگوار جنایی در جهان گردیده بلکه در واقع مرتکب و مسبب جرایم علیه امنیت داخلی کشور شان نیز می باشند.
از سوی دیگر از تمام هموطنان متدین و ملت غیور خود احترامانه تقاضا داریم تا با کنترول نمودن احساسات پاک دینی خود، از ایجاد هر نوع بی نظمی و اجتماعات غیر همآهنگ با ارگانهای مربوطه با توجه به اوضاع امنیتی بپرهیزند.
به امید تأمین صلح سرتاسری در افغانستان و زندگی مسالمت آمیز در جهان با تعالی اسلام و مسلمانان

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۴:۴۴
Background image

دیدار سفیر سازمان همکاری های اسلامی با سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف

حسین اونی بوتسالی سفیر ونماینده دایمی سازمان همکاری های اسلامی درکابل، در حالی که دکتور محمد شفیق صمیم سفیر دایمی افغانستان در آن سازمان نیز حاضر بود، بعد ازظهر دیروز با محمد قاسم حلیمی. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۴:۲۳
Background image

دیدار معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف از جریان تدریس و فعالیت های انستیتوت معهد عالی قراءات

چهارشنبه 2 میزان 1399

صبح امروز دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت ارشاد، حج واوقاف طی دیدار از انستیتوت معهد عالی قراءات با استادان، محصلین و کارمندان آن ملاقات نموده از جریان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۵۶
Background image

پیام وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به مسلمان شدن یک شخص غیر مسلم

وزارت ارشاد، حج و اوقاف منحیث بزرگترین سکتور امور دینی در کشور از مشرف شدن محترم سیمون اندرو (SIM0NANDREW) باشنده اصلی کشور بریطانیا، به دین مبین اسلام که با در ک حقانیت این دین بزرگ به. . .

BACK TO NEWS