تدویر برنامه آگاهی دهی پیرامون قانون دسترسی به اطلاعات

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۳۲
دسترسی به اطلاعات

چهارشنبه ۲۸ عقرب
این جلسه به اشتراک محمد عثمان طارق معین پالیسی و پلان، روسای، مشاورین و کارمندان بخش اطلاعات و ارتباط عامه و همچنان محترم نجيبه مرام معاون کميسيون دسترسی به اطلاعات و تیم همراهش در مقر وزارت دایر گردیده بود.
بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم محفل با سخنان محمد عثمان طارق آغاز گردید ایشان ضمن خوش آمدید به حاضرین، تشریف آوری معاون کمیسیون دسترسی به اطلاعات و هیئت همراهش را خیر مقدم گفت.
آقای طارق گفت در ادارات اکثر فعالیت ها محرم نمی باشند
و هموطنان ما حق دارند تا از تمام جریانات و فعالیت های وزارت آگاهی حاصل نمایند. وی به ادامه فرمودند: وقتی معلومات به مردم برسد مردم حق دارند تا پیرامون پروژه ها و فعالیت ها نظریات منتقدانه و اصلاحی داشته باشند در نتیجه نواقص رفع و فعالیت‌ها به جهت مثبت می انجامد.
آقای طارق در ختم سخنرانی اش از تکمیل دیتابیس بخش های مهم این وزارت مانند: حج، اوقاف و مساجد مژده داده و در ماحول آنها معلومات ارایه نمود
سپس معاون کمیسیون سخنرانی نموده ضمن اظهار سپاسگزاری از تدویر این سیمینار گفت ریاست ها و شعبات مربوطه وزارت باید تمام معلومات و گزارش های خویش را به بخش دسترسی به اطلاعات بسپارند و بخش متذکره معلومات جمع آوری شده را به رسانه ها و متقاضیان شریک می سازد.
وی همچنان در رابطه به ساختار تشکیلاتی کمیسیون معلومات داده خواهان نشر تمام پروسیجرهای اداری و تدارکاتی به شمول نشر قراردادها از مرحله ابتدایی الی مرحله نهایی از طریق ویب سایت وزارت گردید.
خانم مرام به ادامه فرمودند در هر اداره تطبیق ماده ۱۵ قانون دسترسی به اطلاعات مهم و لازم بوده، زیرا کمیسیون از تطبیق آن به ریاست جمهوری گزارش می دهد.
به ادامه نور آغا حقیار مسوول اطلاع رسانی این وزارت در رابطه به فعالیت‌های بخش مربوط به اشتراک کنندگان گزارش ارایه نموده که مورد استقبال مشترکین قرار گرفت.
بعداز آن پرزنتیشن در رابطه به اهمیت، ضرورت و اهداف دسترسی به اطلاعات از سوی بخش تخنیکی آن کمیسیون ارایه گردید.
در فرجام بخاطر توضیح و تشریح بیشتر قانون دسترسی به اطلاعات سوالات از طرف مشترکین مطرح و توسط معاون کمیسیون پاسخ ارایه گردید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۵۱
Background image

فتوای شرعی در مورد صدقه فطر

بسم الله الرحمن الرحيم

فتوی در مورد صدقه فطر ماه مبارک رمضان سال 1442 هـ - ق، مطابق به 1400هـ‌ ـ ش يكي از احكام متعلق به ماه مبارك رمضان، وجوب صدقه فطر بر مسلمانان دارای استطاعت مالى. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۲:۳۸
Background image

آغاز دور سوم و مرحله نهایی مسابقات حفظ قرانکریم

 پنجشنبه ۱۶ ثور این محفل که با اشتراک دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئات رهبری وزارت، علماء و حفاظ کرام برگزار گردیده است در آن متسابقین که در سطح زون ها به مرحله نهایی راه یافته. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۰:۱۱
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کابل

یکشنبه ۱۲ ثور

امروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای داکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مورد تقویت روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور دیدار و ملاقات. . .

BACK TO NEWS