تدویر برنامه آگاهی دهی پیرامون قانون دسترسی به اطلاعات

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۳۲
دسترسی به اطلاعات

چهارشنبه ۲۸ عقرب
این جلسه به اشتراک محمد عثمان طارق معین پالیسی و پلان، روسای، مشاورین و کارمندان بخش اطلاعات و ارتباط عامه و همچنان محترم نجيبه مرام معاون کميسيون دسترسی به اطلاعات و تیم همراهش در مقر وزارت دایر گردیده بود.
بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم محفل با سخنان محمد عثمان طارق آغاز گردید ایشان ضمن خوش آمدید به حاضرین، تشریف آوری معاون کمیسیون دسترسی به اطلاعات و هیئت همراهش را خیر مقدم گفت.
آقای طارق گفت در ادارات اکثر فعالیت ها محرم نمی باشند
و هموطنان ما حق دارند تا از تمام جریانات و فعالیت های وزارت آگاهی حاصل نمایند. وی به ادامه فرمودند: وقتی معلومات به مردم برسد مردم حق دارند تا پیرامون پروژه ها و فعالیت ها نظریات منتقدانه و اصلاحی داشته باشند در نتیجه نواقص رفع و فعالیت‌ها به جهت مثبت می انجامد.
آقای طارق در ختم سخنرانی اش از تکمیل دیتابیس بخش های مهم این وزارت مانند: حج، اوقاف و مساجد مژده داده و در ماحول آنها معلومات ارایه نمود
سپس معاون کمیسیون سخنرانی نموده ضمن اظهار سپاسگزاری از تدویر این سیمینار گفت ریاست ها و شعبات مربوطه وزارت باید تمام معلومات و گزارش های خویش را به بخش دسترسی به اطلاعات بسپارند و بخش متذکره معلومات جمع آوری شده را به رسانه ها و متقاضیان شریک می سازد.
وی همچنان در رابطه به ساختار تشکیلاتی کمیسیون معلومات داده خواهان نشر تمام پروسیجرهای اداری و تدارکاتی به شمول نشر قراردادها از مرحله ابتدایی الی مرحله نهایی از طریق ویب سایت وزارت گردید.
خانم مرام به ادامه فرمودند در هر اداره تطبیق ماده ۱۵ قانون دسترسی به اطلاعات مهم و لازم بوده، زیرا کمیسیون از تطبیق آن به ریاست جمهوری گزارش می دهد.
به ادامه نور آغا حقیار مسوول اطلاع رسانی این وزارت در رابطه به فعالیت‌های بخش مربوط به اشتراک کنندگان گزارش ارایه نموده که مورد استقبال مشترکین قرار گرفت.
بعداز آن پرزنتیشن در رابطه به اهمیت، ضرورت و اهداف دسترسی به اطلاعات از سوی بخش تخنیکی آن کمیسیون ارایه گردید.
در فرجام بخاطر توضیح و تشریح بیشتر قانون دسترسی به اطلاعات سوالات از طرف مشترکین مطرح و توسط معاون کمیسیون پاسخ ارایه گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۲:۳۹
Background image

پیام تبریکی

محمد قاسم حلیمی نامزد وزیر وزارت ارشاد، حج واوقاف به تاریخ 28 عقرب برای وکلای محترم مردم در ولسی جرگه برنامه های مدبرانه کاری جهت توسعه و انکشاف زودهنگام در مربوطات این وزارت را ارایه. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۳۲
Background image

تدویر برنامه آگاهی دهی پیرامون قانون دسترسی به اطلاعات

چهارشنبه ۲۸ عقرب
این جلسه به اشتراک محمد عثمان طارق معین پالیسی و پلان، روسای، مشاورین و کارمندان بخش اطلاعات و ارتباط عامه و همچنان محترم نجيبه مرام معاون کميسيون دسترسی به اطلاعات و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۲۸
Background image

اعلامیه مطبوعاتی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در ارتباط به مطالبه علماء، مشایخ و متنفذین دولت کویت که جنگ در افغانستان را تقبیح نموده آنرا نامشروع خواندند و خواستار تأمین عاجل آتش بس و صلح پایدار شدند.

علمای پرنفوذ و معتبر کشور کویت طی صدور اعلامیه جنگ جاری در افغانستان را محکوم کرده و نسبت آن را با اسلام و جهاد رد کردند. این علما با درنظرداشت نصوص صریح دینی خواستار ختم جنگ عاجل و. . .

BACK TO NEWS