علمای افغانستان از اعلامیه‌ای کنفرانس صلح در مکه مکرمه اعلام حمایت کردند

bakhshi_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۵ - ۱۰:۱
حمایت از کنفرانس عربستان

یک‌شنبه۱۳ سرطان ۱۴۰۰

علمای کرام ۱۷ ولایت از قطع‌نامه اعلان صلح در افغانستان که در نشست علما افغانستان و پاکستان زیر چتر سازمان رابطه عالم اسلامی و به همکاری عربستان سعودی پیرامون ناروا دانستن جنگ جاری در کشور صادر شده است، اعلام حمایت کردند.

در این نشست ها که صدها عالم دین، روئسای ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایات، روئسای شورای علما ولایات و سایر بزرگان حضور داشتند، از تلاش های رهبری وزارت ارشاد، حج و اوقاف به خاطر برگزاری این نشست ستایش نموده و نیز از همکاری کشور شاهی عربستان سعودی در این جهت قدردانی کرده و قاطعانه از قطعه نامه علما افغانستان و پاکستان، اعلام حمایت نمودند.

تاکنون صد ها تن از علمای ولایت های بلخ، دایکندی، کندز، ننگرهار، جوزجان، بغلان، غور، هرات، تخار، پروان، نورستان، لغمان، کونر، سمنگان، زابل، پکتیا و پنجشیر طی نشست های جداگانه از قطع‌نامه نشست علما افغانستان وپاکستان اعلام حمایت و پشتیبانی نمودند.؛ این موج حمایت ها در کشور رو افزایش است. همچنان علما خواهان تطبیق همه جانبه‌ای آن در کشور شدند.

نشست ذکر شده به تاریخ ۲۰ ماه جوزا سال جاری در شهر مکه مکرمه با اشتراک علما سرشناس افغانستان، پاکستان و عربستان سعودی برگزار شد که طی آن نشست، ایشان با موقف‌گیری مذهبی پیرامون خشونت ها در افغانستان، ادامه جنگ و خشونت در این کشور ن را ناروا و برادرکشی خواندند و تاکید کردند که پس از خروج نظامیان خارجی از این کشور ادامه خشونت ها قابل توجیه نمی‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۱۱:۱۰
Background image

طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف معرفی گردید.

پنجشنبه ۱۸ سنبله ۱۴۰۰/مطابق ۲ صفر ۱۴۴۳

کابل: امروز طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف شیخ الحدیث دوکتور نورمحمد ثاقب توسط شیخ الحدیث عبدالحکیم حقانی عضو شورای رهبری. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۱۰
Background image

فراخوان کمک به هموطنان بیجاشده

بسم الله الرحمن الرحیم

فراخوان وزارت ارشاد، حج واوقاف جمهوری اسلامی افغانستان جهت رسیدگی، کمک و دستگیری عاجل از خانواده های بیجا شده از ولایات مختلف کشور به مرکزبه اثرحملات مخالفین .

. . .
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۴:۱۶
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز

پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز دولت جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می­گردد.

براساس رهنمودهای مشارکت دولتداری باز (OGP)، برنامه های عمل ملی کشورهای عضو در مشارکت. . .

BACK TO NEWS