اعلامیه مطبوعاتی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در ارتباط به مطالبه علماء، مشایخ و متنفذین دولت کویت که جنگ در افغانستان را تقبیح نموده آنرا نامشروع خواندند و خواستار تأمین عاجل آتش بس و صلح پایدار شدند.

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۲۸

علمای پرنفوذ و معتبر کشور کویت طی صدور اعلامیه جنگ جاری در افغانستان را محکوم کرده و نسبت آن را با اسلام و جهاد رد کردند. این علما با درنظرداشت نصوص صریح دینی خواستار ختم جنگ عاجل و تامین صلح پایدار در افغانستان گردیده اند.

در این مطالبه مطبوعاتی آمده است: " از نظر ما هیچ بهانه‌ و یا دلیل شرعی برای جنگ جاری افغانستان وجود ندارد؛ خصوصاً بعد از این که تحریک طالبان معاهدۀ صلح را با ایالات متحده امضا کرده است؛ پس قطعاً برای هیچ طرفی جواز ندارد که علیه طرف دیگر دست به حمله بزنند و از نظر نصوص شرعی و استدلال عقلی قطعاً جواز ندارد که این جنگ به اسلام و جهاد نسبت داده شود". این گروه علما با استناد با آیات قرآن عظیم الشأن و احادیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم خواسته اند تا جنګ در افغانستان ختم، آتش بس تأمین و صلح سرتاسری که همانا هدف اصلی و اساسی دین مقدس اسلام است تأمین ګردد.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز سپاس از صدور اعلامیۀ علمای کرام کشور دوست و برادر کویت، این اقدام صلح‌خواهانهٔ آنان را گامی مهم در راستای حمایت از دیدگاه صلح‌خواهانهٔ مردم و دولت افغانستان دانسته، همچنان قبلا علمای بنگله دیش، علمای جهان اسلام در مکه مکرمه، مرکز اتحاد علمای جهان اسلام در قطر، رابطه اسلامی، منظمه تعاون اسلامی و علمای افغانستان طی نشست های جداگانه جنگ فعلی افغانستان را حرام خواندن یکبار دیگر این وزارت تأکید می‌کند که دست کشیدن طالبان از جنگی که علما آن را حرام خوانده اند، شرایط کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس فوری را برای برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور فراهم می‌کند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۲:۳۹
Background image

پیام تبریکی

محمد قاسم حلیمی نامزد وزیر وزارت ارشاد، حج واوقاف به تاریخ 28 عقرب برای وکلای محترم مردم در ولسی جرگه برنامه های مدبرانه کاری جهت توسعه و انکشاف زودهنگام در مربوطات این وزارت را ارایه. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۳۲
Background image

تدویر برنامه آگاهی دهی پیرامون قانون دسترسی به اطلاعات

چهارشنبه ۲۸ عقرب
این جلسه به اشتراک محمد عثمان طارق معین پالیسی و پلان، روسای، مشاورین و کارمندان بخش اطلاعات و ارتباط عامه و همچنان محترم نجيبه مرام معاون کميسيون دسترسی به اطلاعات و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۲۸
Background image

اعلامیه مطبوعاتی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در ارتباط به مطالبه علماء، مشایخ و متنفذین دولت کویت که جنگ در افغانستان را تقبیح نموده آنرا نامشروع خواندند و خواستار تأمین عاجل آتش بس و صلح پایدار شدند.

علمای پرنفوذ و معتبر کشور کویت طی صدور اعلامیه جنگ جاری در افغانستان را محکوم کرده و نسبت آن را با اسلام و جهاد رد کردند. این علما با درنظرداشت نصوص صریح دینی خواستار ختم جنگ عاجل و. . .

BACK TO NEWS