اعلامیه مطبوعاتی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در ارتباط به مطالبه علماء، مشایخ و متنفذین دولت کویت که جنگ در افغانستان را تقبیح نموده آنرا نامشروع خواندند و خواستار تأمین عاجل آتش بس و صلح پایدار شدند.

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۲۸

علمای پرنفوذ و معتبر کشور کویت طی صدور اعلامیه جنگ جاری در افغانستان را محکوم کرده و نسبت آن را با اسلام و جهاد رد کردند. این علما با درنظرداشت نصوص صریح دینی خواستار ختم جنگ عاجل و تامین صلح پایدار در افغانستان گردیده اند.

در این مطالبه مطبوعاتی آمده است: " از نظر ما هیچ بهانه‌ و یا دلیل شرعی برای جنگ جاری افغانستان وجود ندارد؛ خصوصاً بعد از این که تحریک طالبان معاهدۀ صلح را با ایالات متحده امضا کرده است؛ پس قطعاً برای هیچ طرفی جواز ندارد که علیه طرف دیگر دست به حمله بزنند و از نظر نصوص شرعی و استدلال عقلی قطعاً جواز ندارد که این جنگ به اسلام و جهاد نسبت داده شود". این گروه علما با استناد با آیات قرآن عظیم الشأن و احادیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم خواسته اند تا جنګ در افغانستان ختم، آتش بس تأمین و صلح سرتاسری که همانا هدف اصلی و اساسی دین مقدس اسلام است تأمین ګردد.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز سپاس از صدور اعلامیۀ علمای کرام کشور دوست و برادر کویت، این اقدام صلح‌خواهانهٔ آنان را گامی مهم در راستای حمایت از دیدگاه صلح‌خواهانهٔ مردم و دولت افغانستان دانسته، همچنان قبلا علمای بنگله دیش، علمای جهان اسلام در مکه مکرمه، مرکز اتحاد علمای جهان اسلام در قطر، رابطه اسلامی، منظمه تعاون اسلامی و علمای افغانستان طی نشست های جداگانه جنگ فعلی افغانستان را حرام خواندن یکبار دیگر این وزارت تأکید می‌کند که دست کشیدن طالبان از جنگی که علما آن را حرام خوانده اند، شرایط کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس فوری را برای برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور فراهم می‌کند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۵۱
Background image

فتوای شرعی در مورد صدقه فطر

بسم الله الرحمن الرحيم

فتوی در مورد صدقه فطر ماه مبارک رمضان سال 1442 هـ - ق، مطابق به 1400هـ‌ ـ ش يكي از احكام متعلق به ماه مبارك رمضان، وجوب صدقه فطر بر مسلمانان دارای استطاعت مالى. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۲:۳۸
Background image

آغاز دور سوم و مرحله نهایی مسابقات حفظ قرانکریم

 پنجشنبه ۱۶ ثور این محفل که با اشتراک دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئات رهبری وزارت، علماء و حفاظ کرام برگزار گردیده است در آن متسابقین که در سطح زون ها به مرحله نهایی راه یافته. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۰:۱۱
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کابل

یکشنبه ۱۲ ثور

امروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای داکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مورد تقویت روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور دیدار و ملاقات. . .

BACK TO NEWS