تدویر جلسه مقدماتی آغاز دوره های ترجمه و تفسیر قرآنکریم در مراکز بزرگ نظامی از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۹:۹
تفسیر ترجمه

۲۷رجب‌المرجب ۱۴۴۵ هجری قمری مطابق ۱۹ دلو ۱۴۰۲ هجری شمسی.

جلسه مقدماتی "پیرامون آغاز دوره‌های ترجمه و تفسیر قرآن کریم از اول ماه شعبان الی ۲۵ ماه رمضان سال جاری ۱۴۴۵ هجری قمری" قبل از ظهر امروز تحت ریاست شیخ‌الحدیث سرمحقق دکتور مولوی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج واوقاف به اشتراک معینان این وزارت، نماینده گان وزارت های دفاع و امور داخله، ریاست عمومی استخبارات، عده از شیوخ عظام و علمای کرام و رؤسای مرکزی در سالون جلسات مجتمع حجاج زون مرکز دایر گردید.

جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردیده پس از آن مولوی عبدالغفار ثاقب رئیس امور قرا در مورد آغاز دوره‌های ترجمه و تفسیر قرآن کریم به حاضرین معلومات همه جانبه ارائه کرد.

موصوف افزود: پس از حاکمیت امارت اسلامی، این سومین بار است که دوره های ترجمه و تفسیر قرآن کریم در مراکز بزرگ نظامی کشور و همچنین رادیو و تلویزیون ملی برگزار می شود.

سپس وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف طی سخنان عالمانه خود گفت: امروز که ما و شما در این مجلس جمع گردیدیم موضوع آن در رابطه به آغاز دوره‌های ترجمه و تفسیر قرآنکریم می باشد، با آغاز این جلسه در تمام ولایات کشور در رابطه با ترجمه و تفسیر قرآن کریم جلساتی با شیوخ عظام و علمای کرام برگزار می شود.

وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف افزود، مبدأ و اصل شریعت قرآن کریم است و همه علوم و هدایت در قرآن عظیم الشان نهفته است. قرآن کریم کتاب آسمانی است که از جایگاه بالاتری نسبت به سایر کتب آسمانی برخوردار است.

محترم دکتور ثاقب در سخنان خود افزود: امسال نیز مانند سال های گذشته، ترجمه و تفسیر قرآن کریم در (۲۶۰) مرکز بزرگ نظامی در سراسر کشور برگزار می شود که از آن جمله(۳۵) مرکز در کابل و باقی آن (۲۲۵) مرکز در ولایات می باشد که مجموعاً (۶۱۵۳۱) مجاهد در آن شرکت خواهند ورزید.

همچنین موصوف افزود که نه تنها برای مجاهدین، بلکه برای همه شهروندان کشور (بزرگان، جوانان، مردان و زنان) از طریق رادیو و تلویزیون ملی، ترجمه و تفسیر قرآن کریم به طور زنده به زبان‌های پشتو و دری نیز پخش می‌شود.

وی در پایان سخنان خود توصیه ها و هدایات لازم را به شیوخ و علمای کرام که در مراکز نظامی مشغول انجام دوره های ترجمه و تفسیر قرآن کریم هستند، ارائه کرد.

در این دیدار مسئولین وزارتخانه های دفاع و امور داخله و ریاست عمومی استخبارات به وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف از هرگونه همکاری در زمینه ترجمه و تفسیر قرآن کریم در مراکز نظامی اطمینان دادند. ایشان گفتند که در تامین اطاق و غذا برای شیوخ عظام و علمای کرام که در مراکز نظامی معرفی می شوند توجه جدی خواهند نمود.

در پایان این دیدار، محترمین شیخ محمد اسماعیل رحمانی و شیخ نقیب الله به نمایندگی از مشایخ سخنرانی کردند و این اقدام نیک وزارت ارشاد، حج و اوقاف را خدمت به قرآن کریم خواندند. آنان افزودند: هر آنچه را که مسئولان وزارت ارشاد، حج و اوقاف برای اجرای برنامه های دینی لازم بدانند، ما علماء قدردان آن هستیم و اجرای آن را ضروری می دانیم.

جلسه با دعای معین مالی و اداری خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۸
Background image

سیمینار تدریب(آموزشی) معلمین حجاج سال ۱۴۴۵ هـ ق از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف راه اندازی گردید.

۲۰ شعبان المعظم ۱۴۴۵ هـ ق (۱۲ حوت ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز شنبه، سمینار تدریب(آموزشی) معلمین حجاج سال ۱۴۴۵هـ ق از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در کابل پایتخت کشور رسما آغاز گردید، این سیمینار. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۹:۳۹
Background image

قرارداد رفت و برگشت حجاج سال 1445 هـ ق بطور جداگانه با شرکت های هوایی آریانا افغان و کام ایر عقد گردید

چهار شنبه 18 شعبان المعظم 1445هـ ق

مطابق 9 حوت سال 1402 هـ ش

جلسه عقد قرارداد رفت وبرگشت (30) هزار تن از حجاج سال 1445هـ ق بین وزارت ارشاد، حج و اوقاف و شرکت های هوایی آریانا و کام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۹:۹
Background image

تدویر جلسه مقدماتی آغاز دوره های ترجمه و تفسیر قرآنکریم در مراکز بزرگ نظامی از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف

۲۷رجب‌المرجب ۱۴۴۵ هجری قمری مطابق ۱۹ دلو ۱۴۰۲ هجری شمسی.

جلسه مقدماتی "پیرامون آغاز دوره‌های ترجمه و تفسیر قرآن کریم از اول ماه شعبان الی ۲۵ ماه رمضان سال جاری ۱۴۴۵ هجری قمری" قبل از. . .

BACK TO NEWS