دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با وزیر خارجه کشور ترکمنستان در کابل

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۲
ملاقات با وزیر خارجه

کابل - محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف بعد از ظهر امروز، با رشید مردوف، وزیر امور خارجۀ ترکمنستان، معین آن وزارت و سفیر آن کشور در کابل دیدار و ملاقات نمودند.

در آغاز، وزیر ارشاد، حج و اوقاف ضمن عرض خوش آمدید به هیئت بلند رتبه ترکمنستان از همکاری های بشر دوستانه آن کشور در عرصه های مختلف خصوصا اعمار مسجد جامع آقینه قدردانی و تشکری نموده، اظهار داشت که ترکمنستان به عنوان کشور دوست، برادر و همسایه نیک ما، از جایگاه خاصی برخوردار است.

آقای حلیمی در ادامه تاکید کرد که با توجه به روابط نیک و دوستانه میان کابل و عشق آباد، روابط دینی، تاریخی، علمی و فرهنگی بین دوکشور توسعه و گسترش یابد، وزیر ارشاد، حج و اوقاف از وزیر امور خارجه آن کشور خواست تا سفر علمای این کشور را جهت دیدبازدید از ترکمنستان وتبادل تجارب با علمای آن کشور را مهیا نموده و همچنین درخواست ساخت یک تعمیر بزرگ در کابل را جهت ایجاد کتابخانه برای این وزارت از ایشان نمودند.

سپس، آقای مردوف ضمن خرسندی از دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف، از ایشان دعوت نمود که در آینده نزدیک از ترکمنستان بازدید نماید، و همچنان موصوف در عرصه روابط علماء و همکاری های نزدیک با این وزارت و موارد تقاضا شده از جانب وزیر ارشاد، حج و اوقاف را با جبین گشاده از جمله سه مورد را بطور مشخص وعده سپردند:

¤ هماهنگی و تنظیم سفر علمای افغانستان جهت بازدید باعلمای آن کشور بعد از رفع ویروس کرونا

¤ تدویر محفل حمایت علمای ترکمنستان از مذاکرات صلح افغانستان

¤ اعمار تعمیر برای ایجاد و تاسیس کتابخانه ی بزرگ در سطح کشور

در اخیر وزیر امور خارجه آن کشور خاطرنشان ساخت که ترکمنستان علاقمند ایفای نقش فعال در عرصه های مختلف منجمله همکاری در تامین روابط فرهنگی و علمی بین علمای دینی در منطقه است.

ملاقات با آروز دوستی همیشگی به پایان رسید

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۹:۴۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت عالم جید و توانا مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان

با کمال تأسف و تألم اطلاع حاصل نمودیم که عالم جید مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان از سوی دشمنان علم، معرفت و مردم افغانستان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۰:۵
Background image

کارمندان وزارت ارشاد حج واوقاف از واکسین (کووید ۱۹) مستفید می شوند.

شنبه ۲۶ سرطان ۱۴۰۰

کابل: روند تطبیق واکسین کرونا بالای کارمندان وزارت ارشاد، حج واوقاف به همکاری وزارت صحت عامه در مجتمع حجاج زون مرکز آغاز شد.

تطبیق واکسین متذکره برای دو یوم بالای. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۹:۵۶
Background image

اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به سوء قصد علیه رئیس شورای علمای زون جنوب غرب

اطلاع حاصل نمودیم که شخصیت علمی، شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای حوزه جنوب غرب، امروز از یک حمله مسلحانه و سوء قصد دشمنان دین و فرهنگ، جان به سلامت برد.

رهبری وزارت ارشاد. . .

BACK TO NEWS