دیدار وزیر ارشاد حج و اوقاف با علمای اهل تشیع ولایت هرات.

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۳/۲۴ - ۱۱:۳۱
سفر هرات

دیدار وزیرارشاد، حج واوقاف با علمای اهل تشیع ولایت هرات وزیر ارشاد، حج و اوقاف به ادامه سفر شان به هرات با علمای اهل تشیع آن ولایت دیدار نمودند. مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج و اوقاف طی این دیدار در رابطه به انسجام و هماهنگی علمای کرام در شرایط کنونی تاکید نموده و نقش علما را در امر آگاهی دهی پیرامون ویروس کرونا و تامین صلح و اخوت اسلامی برجسته ساخت. بعدا مولانا عبدالهادی وثیقی، حاجی محمد آغای روحانی، محمد سید رضا زاده عضو شورای اخوت اسلامی، آقای احمد علی جبریلی و محمد حسین عظمی به نمایندگی از سایرین در رابطه به ازدیاد تشکیل علما و رسمی ساختن مساجد، ازدیاد سهم ناظمین، اعمار تکیه خانه ها و مساجد پیشنهادات خویش را به مقام وزارت ارایه نمودند. سپس مولوی عبدالحکیم منیب ضمن استماع صحبت ها و پیشنهادات مطروحه علما گفتند: در سال ۱۳۹۸ برای رسمی ساختن مساجد و ازدیاد تشکیل علمای کرام در حدود یکهزار بست رسمی به اثر سعی و تلاش رهبری وزارت افزود شده است و قبلا سهمیه ولایت هرات مشخص و از طریق ریاست ارشاد، حج و اوقاف این ولایت فرستاده شده است، با آن هم سعی داریم تا تشکیل علما را بیشتر سازیم، ایشان روی سایر موارد به تفسیر صحبت نموده و در رابطه به حل مشکلات علما هدایات لازم را به ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایت هرات سپردند. 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۹:۲۵
Background image

جلسه کمیته حج، عمره و زیارت برگزار شد

30 جدی 1399

جلسه کمیته حج، عمره و زیارت به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس این کمیته بعد از ظهر امروز سه شنبه در قصر صدارت عظمی برگزار شد.

در این جلسه طرح وزارت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۹
Background image

ملاقات تعارفی سفیر کشور مصر با وزیر ارشاد، حج واوقاف

دوشنبه 29 جدی 1399

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج واوقاف با آقای احمد محمد اسماعیل عثمان، سفیر جدید جمهوری عربی مصر برای افغانستان، ظهر امروز دردفتر کارشان ملاقات تعارفی نمودند.

ابتد. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۵
Background image

فراغت علمای کرام از نخستین دور برنامه ارتقای ظرفیت ائمه و خطباء افغانستان

یکشنبه 28 جدی 1399

کابل؛ از فراغت اولین دور، برنامه ارتقای ظرفیت ائمه و خطباء افغانستان که توسط اساتید وعلمای پوهنتون الازهر کشور مصر به همکاری وزارت ارشاد، حج و اوقاف، پوهنتون مشعل و. . .

BACK TO NEWS