ریس دارلانشاء مجمع فقه اسلامی خواهان قطع جنگ در افغانستان شد

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۱۰ - ۱۳:۵۰
دارلانشاء اسلامی

 عصر دیروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف با دوکتور محمد قطب مصطفی سانو رییس دارالانشاء مجمع فقه اسلامی پیرامون ختم جنگ و برادر کشی در افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس صحبت نمود. در این کنفرانس وزیر ارشاد، حج واوقاف از موقف‌گیری واحد کشورهای اسلامی پیرامون ختم جنگ جاری در افغانستان تشکری کرد و در این مورد تلاش های مجمع فقه اسلامی ، سازمان همکاری های اسلامی و سایر سازمان های معتبر اسلامی را ستایش کرد. آقای حلیمی از مجمع فقه اسلامی به خاطر تلاش های خسته‌گی ناپذیر برای وحدت امت اسلامی ستایش نمود. نامبرده از رهبران کشور های اسلامی و آقای دوکتور قطب مصطفی سانو خواست که برای ختم جنگ در افغانستان مسوولیت شان را ادا نمایند . آقای حلیمی در بخش سخنانش تاکید کرد که حکومت افغانستان آماده‌ی مذاکره در هر مکان بدون هیچ قید و شرط می باشد. متعاقباً رییس دارالانشا مجمع فقه اسلامی به سخنرانی پرداختند. آقای سانو گفت: ما از شما زیاد تشکر می کنیم که به مجمع فقه اسلامی و سایر سازمان های معتبر اسلامی مراجعه نمودید. ما همیشه تلاش کردیم که در افغانستان و سایر کشور های اسلامی آرامش برقرار شود. آقای سانو بیان نمود که ما نگران جنگ جاری در افغانستان هستیم،؛ زیرا این جنگ هیچ توجیه دینی ندارد و جنگ میان برادران مسلمان است که دراین جنگ کودکان، زنان و سایر افراد ملکی بی گناه قربانی می شوند. به این منظور ما خواهان به پایان رسیدن جنگ در افغانستان هستیم. نامبرده گفت: ما کاملاً آماده هستیم که مشترک با سازمان همکاری های اسلامی میان حکومت افغانستان و گروه طالبان میانجیگری کنیم که جنگ در افغانستان به پایان برسد. در اخیر آقای قطب مصطفی سانو گفت که ما همیشه با جمهوری اسلامی و ملت افغانستان ایستاده هستیم و از آن های حمایت می کنیم.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۱۱:۱۰
Background image

طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف معرفی گردید.

پنجشنبه ۱۸ سنبله ۱۴۰۰/مطابق ۲ صفر ۱۴۴۳

کابل: امروز طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف شیخ الحدیث دوکتور نورمحمد ثاقب توسط شیخ الحدیث عبدالحکیم حقانی عضو شورای رهبری. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۱۰
Background image

فراخوان کمک به هموطنان بیجاشده

بسم الله الرحمن الرحیم

فراخوان وزارت ارشاد، حج واوقاف جمهوری اسلامی افغانستان جهت رسیدگی، کمک و دستگیری عاجل از خانواده های بیجا شده از ولایات مختلف کشور به مرکزبه اثرحملات مخالفین .

. . .
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۴:۱۶
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز

پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز دولت جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می­گردد.

براساس رهنمودهای مشارکت دولتداری باز (OGP)، برنامه های عمل ملی کشورهای عضو در مشارکت. . .

BACK TO NEWS