معرفی سرپرست جدید شورای سرتاسری علماء افغانستان

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۲ - ۱۱:۱۸
سرپرست شورای علما

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج واوقاف، مولوی سردار محمد ځدراڼ را به صفت سرپرست شورای سرتاسری علماء کشور به اعضا وکارمندان آن شورا معرفی نمود.

محفلی که بدین منظور روز  سه شنبه مورخ ۱۱ جوزا در تالار آن شورا تدویر یافته بود، در آن مشاوران ریاست جمهوری و شورای عالی مصالحه، علماء کرام و اعضای فعلی و پیشین شورای ملی حضور داشتند.

در نخست رییس دارلانشاء حکم تقرری سرپرست تازه آن شورا را به خوانش گرفت.

سپس وزیر ارشاد، حج واوقاف از کارکرد های روسای پیشین این شورا هر یک مولوی فضل الهادی شینواری، مولوی قیام الدین کشاف و مولوی عطاءالله لودین قدردانی نموده و نیز مولوی ځدراڼ را یک شخص توانا و موثر خواند.

آقای حلیمی سرپرست جدید شورای علما را از جمله شخصیت های ملی و مجاهدین کشور خوانده و از همراه شدن وی در چوکات سکتور امور دینی، ابراز خرسندی کرد و بیان داشت؛ شورای علماء یک آدرس معتبر دینی و عقیدوی است که در بخش مشوره دهی در امور بزرگ کشور با صلاحیت عمل می کند.

محمد قاسم حلیمی در اخیر سخنانش از همکاری میان وزارت ارشاد، حج واوقاف، معینیت تعلیمات اسلامی وزارت معارف، معاونیت تعلیمات اسلامی اکادمی علوم افغانستان و شورای سرتاسری علماء به نیکی یاد نموده ضمن قدردانی از آن، تداوم این همکاری ها را مهم دانسته و افزود که با هماهنگی هرچه بیشتر باهم و منسجما در بهبود و گسترش امور دینی کشور سعی و تلاش صورت گیرد.

در اخیر سرپرست شورای علماء کشور ضمن تشکری از جلالتمآب رییس جمهور  مبنی بر اعتماد و گماشتن موصوف در این پست مهم، وعده سپرد که با تمام توان در راستای خدمت در این بخش از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزد و به صورت تفصیلی برنامه های کاری‌اش را ارایه نمود و در این راستا خواهان همکاری و مشوره دهی اعضای این شورا شد. ایشان از کارکرد های مسوولین پیشین آن شورا ستایش کرده و وعده سپرد که از نظریات و برنامه های آنها نیز استفاده می نماید. ایشان با مردود دانستن هر نوع تبعیض در آن اداره، بیان داشته که وی به یک افعانستان واحد فکر می کند

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۰:۳۹
Background image

ملاقات وزیر ارشاد حج و اوقاف با وزیر شوون اسلامی عربستان سعودی

 یکشنبه 23 جوزا 1400

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با دكتور عبداللطيف بن عبدالعزيز بن عبدالرحمن آل الشيخ وزير شؤون اسلامی، دعوت و ارشاد عربستان سعودی. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۹:۱۵
Background image

ملاقات وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با رئیس عمومی اوقاف عربستان سعودی

یکشنبه 23 جوزا 1400

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با عماد بن صالح الخراشی رئیس عمومی اوقاف کشور شاهی عربستان سعودی ملاقات نمود.

در این ملاقات که احمد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۵۵
Background image

متن کامل قطعه نامه کنفرانس علمای افغانستان و پاکستان

اعلامیه صلح در افغانستان

کنفرانس دو جانبه علماء افغانستان و پاکستان در رابطه با صلح در افغانستان

تحت نظر

رابطه العالم اسلامی

به حمایت و کمک کشور شاهی عربستان سعودی

پنجشنبه، ۲۹ شوال. . .

BACK TO NEWS