پیام وزارت ارشاد،, حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان سال (۱۴۴۳) هجری قمری مطابق سال (١٤٠١) هجری شمسی

bakhshi_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۱/۱۴ - ۹:۳۹
پیام

(شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ،،،،)البقرة ١٨٥

وزارت ارشاد، حج و اوقاف به نیابت از علماء، خطبا، امامان مساجد و حسینیه های کشور فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به هموطنان با دیانت و کافه مسلمین جهان تبریک و تهنیت گفته، امیدواریم با حفظ ضوابط به تقوا و ایمان و تقرب به رحمت واسعه الهی، که اصلی ترین هدف ماه صیام است، خویشتن را مهیای انجام اعمال شایسته عبادی و اجتماعی نموده، به عنوان بندگان متواضع و عابدان مخلص به استقبال ماه پر فیض رمضان بشتابیم؛

ماه مبارک رمضان که نهمین ماه سال قمری است از قداست و بزرگی خاصی بر خوردار است.

نزول قرآن کریم وقوع شب قدر، هبوط ملائک، تقدیر سرنوشت و... هرکدام سبب شده که ماه مبارک رمضان به عنوان ماه ضیافت و مهمانی الهی مسمی شود، لذا پیامبر اکرم (ص) در آستانه ماه مبارک رمضان مردم را چنین ارشاد می نمودند: « ای مردم! ماه با برکت، رحمت و آمرزش به شما روی آورده است، این ماه، نزد خداوند متعال بهترین ماهها ست...»

واقعا ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از اسارت اباطیل و نفس اماره می باشد و این آرمان مقدس صرف در پرتو عبادات خالصانه و روزه داری، دعا و مناجات با معبود میسر است؛ ماهی که شب قدرش ظرف نزول قرآن مجید است.  ظرفیتی كه ابتدايش رحمت، ميانه ‏اش مغفرت و پايانش آزادى از آتش جهنم است.

و پروردگار متعال در آن حسنات را مى‏ افزايد و گناهان را پاك مى‏كند.

مردم  شریف و متدین ما، رمضان امسال را در شرایطی آغاز کرده و به ضیافت الهی می‌روند که کشور اسلامی ما از نفوذ اجانب، سیطره بیگانگان و متجاوزین رهایی یافته، کاخ ستم و پایه های جور استعمار خارجی و نوکران داخلی آن به دست توانای مجاهدین دلیر امارت اسلامی افغانستان درهم شکست که در نتیجه بساط ظلم، تعدی، فساد و غصب اقتدار ملی از سرتاسر سرزمین مقدس ما بر چیده شد و دریچه امیدی برای فردای بهتر گشوده گردید تا همه بتوانند به دور از کدورت ظلم، تعصب و تحجر، چهره خود را در مرآت مصفای عدل و انصاف نظام امارت اسلامی ببینند.

بناء شایسته است تا تحت لوای « توحید و رسالت »  این دستاورد را که با فداکاری های اخلاصمندانه ملت مجاهد و سلحشور ما به دست آمده، گرامی داشته، از آن قدر دانی کنیم و این لحظات را مغتنم شمرده، روح برادری، صمیمیت، مواسات، همدلی و کمک به نیاز مندان و قشر آسیب پذیر را تقویت بخشیده،  در راه عملی نمودن اهداف بلند انسانی و اسلامی،  همدیگر را استعانت و یاری بخشیم؛ در نهایت اجتماع خود را تقویت کرده و با فشردن دست یکدیگر، زمینه تعالی و حرکت در مسیر کمال و بازگشت به فطرت الهی را برای خویش فراهم سازیم و با ارتقاء اخلاقیات عمومی در پرتو فرمایشات نورانی اسلام از طریق منابر و رسانه های جمعی و فضای مجازی، به رسالت دینی، انسانی و ملی خویش عمل نما ییم؛

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۳/۲۲ - ۱۵:۳۹
Background image

دیدار تودیعی وزیر ارشاد، حج و اوقاف با عازمین بیت الحرام

مجتمع حجاج: ۲۱ جوزا ۱۴۰۱هجری شمسی ۱۲ ذوالقعدة ۱۴۴۳ هجری قمری

خبرهای دریافتی از مجتمع حجاج زون مرکز حاکیست که محفلی به مناسبت آغاز سفر نخستین کاروان حجاج کشور در مجتمع حجاج زون مرکز. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۷ - ۹:۲۲
Background image

آغاز دروس مناسک حج برای عازمین بیت الله الحرام در مرکز و ولایات

دوشنبه ۷ ذی‌القعده/ ۱۴۴۳هـ ق. که برابر است به ۱۶ جواز/۱۴۰۱، 

دروس مناسک امروز در مسجد مجتمع حجاج زوان مرکز به اشتراک مسئولین وزارت ارشاد، حج واوقاف، علمای کرام و جمعی کثیری ازعازمین. . .

جمعه ۱۴۰۱/۳/۶ - ۱۲:۵۰
Background image

عقد قرارداد رفت و برگشت حجاج سال 1443 هـ ق میان وزارت ارشاد، حج واوقاف و شرکت هوایی کام ایر

 عقد قرارداد رفت و برگشت حجاج سال 1443 هـ ق میان وزارت ارشاد، حج واوقاف و شرکت هوایی کام ایر پنجشنبه ۲۴ شوال المکرم/۱۴۴۳هـ ق.(۴جوزا۱۴۰۱هـ ش) قرارداد انتقال و برگشت حجاج سال روان میان. . .

BACK TO NEWS