جلسه شورای رهبری وزارت ارشاد، حج واوقاف برگزار گردید

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۱ - ۹:۲۵
جلسه رهبری

۶ صفر ۱۴۴۵ هـ ق مطابق ۳۱ اسد ۱۴۰۲ هـ ش

‏نخستین جلسه شورای رهبری در سال ۱۴۴۵ هجری قمری تحت نظر شیخ الحدیث دکتور مولوی نور محمد ثاقب وزیر ارشاد، حج واوقاف با حضور معینان و رؤسای ادارات مرکزی این وزارت برگزار گردید

جلسه باتلاوت آیات چنداز قرآن مجید آغاز، سپس شیخ الحدیث دکتور مولوی نور محمد ثاقب وزیر ارشاد، حج واوقاف ضمن سخنرانی افتتاحیه خویش گفت: الحمدالله در وزارت ارشاد، حج واوقاف علمای نخبه جمع شده اند که با مشوره، تشریک مساعی و هماهنگی کامل موضوعات را تحلیل و بررسی نموده به خیر و فلاح وطن فیصله های سودمند مینمایند.

موصوف جهت تنظیم و بهبود امور ارشاد و  مساجد، حج و اوقاف رهنمایی های سودمندی نموده، و با بیان اینکه یک سلسله مسائل و مشکلات در قسمت تنظیم امور مساجد وجود دارد گفت: خطبه متحد(عربی)و خطبه های رهنمودی جمعه که به اساس فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله هر هفته تهیه می شود باید در مساجد تطبیق شود، همچنان در قسمت حفظ الصحه و نظافت مساجد جداً توجه صورت گیرد، هماهنگی با امامان مساجد بیشتر گردد، از حلقات درسی که از سوی امامان مساجد برگزار می شود نظارت صورت گیرد، نصاب درسی برای امامان از سوی وزارت تهیه گردد، از تدویر حلقات درسی برای فرزندان کشور در مساجد اطمینان حاصل گردد، پابندی امامان به حاضری، امامان فقد وظیفه امامت را داشته باشند و از اجرای سایر وظایف رسمی خوداری نمایند و کنترول از مصارف و تصفیه حساب بل برق مساجد از جمله مواردی بود، که مفصلاً روی آنها بحث صورت گرفت.

جلسه پس از ارایه نظریات و پیشنهادات پیرامون موارد فوق توسط اعضای شورای رهبری این وزارت و ایجاد کمیته ارشادی و مسلکی پنج نفره که روی مسائل فوق کار نمایند و سپردن هدایات لازم توسط شیخ الحدیث دکتور مولوی نور محمد ثاقب خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۹:۳۰
Background image

مسئولین وزارت ارشاد، حج و اوقاف با تعدادی از علمای کرام و ائمه مساجد شهر کابل دیدار کردند

۱۶ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۹ قوس ۱۴۰۲ هـ ش)

مولوی محمدنبی محمدی رئیس عمومی ارشاد و تنظیم امور مساجد وزارت ارشاد، حج و اوقاف و هیئت همراه اش با تعدادی از خطباء، علمای کرام، ائمه مساجد،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۰:۶
Background image

وزارت ارشاد، حج و اوقاف سمینار ارتقای ظرفیت روسا و کارمندان ولایتی را آغاز کرد

۴ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۲۷ عقرب ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز سمینار ارتقای ظرفیت در بخش های ارشادی، اوقافی، حج و اداری و مالی برای رؤسای و کارمندان ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات از طرف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۹:۲۸
Background image

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه با معرفی حافظان ممتاز به پایان رسید.

1 جمادی الاولی 1445 هـ ق مطبابق 24 عقرب 1402 هـ ش

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه به هدف تشخیص و معرفی حفاظ و قاریان ممتاز به مسابقات بین. . .

BACK TO NEWS