اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف

bakhshi_admin
اطلاعیه

وزارت ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان به اطلاع تمام متقاضیان حج سال جاری (1443هـ ق – 1401 هـ ش) که قبلاً برای شان سهم تثبیت گردیده و در پروسه حج تنظیم میباشند، رسانیده می شود، از اینکه پروسه حج به تأخیر آغاز شده به منظور جلوگیری از ضایع شدن سهم مربوط شان، هرچه عاجل به موارد ذیل توجه فرمایند:

1.        از عموم حجاج محترمیکه قبلاً ثبت نام نموده بودند و به اساس نوبت شان شامل سهمیه حج سال جاری هستند و تاکنون جهت تحویلی قسط دوم خویش و تکمیل مراحل اسناد سفر خود به ریاست های مربوط در مرکز و ولایات حاضر نشده اند مجدداً تأکید می گردد که در ظرف (3 ) سه روز از تاریخ نشر اعلان برای تکمیل این پروسه حاضر شوند، در غیر آن از سهم داران بعدی جهت پوره کردن سهم حج در همه ولایات استفاده خواهد شد و آنگاه حق شکایات را نخواهند داشت.

2.        از عموم ادارات امارت اسلامی که سهم برای شان تعیین و ابلاغ گردیده احتراماً تقاضا به عمل می آید که در مطابقت به سهم منظور شده، حجاج مربوط شان را به ریاست حج فرضی وزارت ارشاد، حج واوقاف(مجتمع حجاج واقع دامنه تپه مرنجان چهاراهی ملی بس مکروریان کهنه) در ظرف (3) سه روز معرفی و جهت طی مراحل اسناد شان  اعزام دارند، در غیر آن وزارت مجبور است تا تجویزی دیگری جهت تکمیل سهم اتخاذ نماید.

3.        ریاست های ارشاد، حج و اوقاف درکل مکلف اند که بعد از انقضای مدت و اتمام حجت برای تکمیل سهم شان طبق طرزالعمل از شماره بعدی حجاج ثبت شده سال های قبلی با رعایت نوبت به شرط آمده بودن حاجی به سفر حج عاجل اقدام نمایند.

4.        هرگاه واحد اداری (ناحیه- ولسوالی) سهم معینه خود را الی تاریخ مشخص شده پوره کرده نتوانند و ثبت اضافی هم برای سال های بعدی نداشته باشند، روئسای مربوط در تفاهم مقام ولایت میتوانند به صاحبان نوبت واحد های اداری دیگر شان که متقاضی ثبت شده بیشتر دارند، این سهم را اعطاء نمایند.

5.        ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات مکلف اند این پروسه را به صورت نهای سرعت بخشیده واز نتایج تکمیل سهم، وزارت و ریاست حج مرکز را هرچه عاجل اطمینان دهند و اسناد تکمیل شده را بدون تأخیر به مرکز انتقال دهند.

6.        مسؤلین حج ولایات و زون های پروازی از همین اکنون باید آمادگی های لازم شان را برای شروع پروازها که در روز های نزدیک آغاز می یابد، اتخاذ نموده و مرکز را اطمینان بخشند.

متقاضیان حج جهت اخذ معلومات میتوانند صفحات این وزارت را تعقیب و دنبال نمایند:

1-       ویب سایت وزارت:

https://www.mohia.gov.af/

2-       صفحه فیسبوک: د ارشاد، حج او اوقافو وزارت د اطلاعاتو او عامه پوهاوی ریاست

3-       صفحه تویتر:

 https://twitter.com/nasharathajj?t=ZHsfCc-nartutcg7e2gNLCA&s=08

4-       انستاگرام وزارت:

https://instagram.com/nasharat_hajj

5-       تیلی گرام:

https://t.me/MinstryAfghanistanhajj

6-      کانال یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCgC_GwutZKMR32byjmjmXgA

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۷ - ۲۲:۳۶
Background image

اطلاعیه وزارت ارشاد، حج اوقاف

  به اطلاع عموم علمای کرام که علاقمند امامت و خطابت بوده وظیفه رسمی نداشته باشند وداری: سیره و مواصفات نیک، سند معتبر و معتمد تائید شده، قرائت مناسب، کلام فصیح. تسلط به زبان های ملی به . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۴:۴۰
Background image

اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف

قراراست سی ونهمین دور مسابقات بین المللی قرانکریم درکشور جمهوری اسلامی ایران برگزارگردد، که خواهان شرکت حفاظ وقاریان دربخش های ذیل گردیده اند:

1- حفظ کل قرآنکریم مع التجوید سن 18 الی . . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۱۰:۵۹
Background image

اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف

طوریکه هموطنان متدین ما در جریان قراردارند گروپی از اختطاف گران که میخواستند در روز جمعه مورخ 25 سنبله 1401یکنفر از هموطنان عزیز ما را اختطاف نمایند خوشبختانه از طرف مجاهدین امارت . . .

بازگشت به اطلاعیه ها