تدویر سیمینار مظاهر اعتدال در نظام خانواده از دیدگاه اسلام 

bakhshi_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۹:۵۱
سمینار اعتدال


سیمینار یک روزه تحت عنوان(مظاهر اعتدال در نظام خانواده از دیدګاه اسلام) امروز با اشتراک مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج واوقاف، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئت رهبری وزارت، علمای کرام، اساتید مدارس،  و جمعی از کارمندان(ذکور و اناث) این وزارت تدویر گردید.
ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید توسط شیخ القراء والمجودین  استاد برکت الله سلیم رئیس امور قراء این وزارت قرائت گردید
بعد مولوی احمد گل دلاور رئیس اعتدال پیرامون ساختار تشکیلاتی و زمان تأسیس ریاست اعتدال معلومات داده گفت سه سال قبل ریاست متذکره در چوکات این وزارت مدغم و منحیث یک ریاست مستقل در کنار سایر ریاست ها به فعالیت آغاز نمود.
هدف ازتاسیس این نهاد راه اندازی برنامه های تبلیغی برای جلوگیری از افراطیت، ترویج و نهادینه ساختن اعتدال در جامعه خصوصا در ابعاد مختلف: عبادی، اقتصادی، حکومت داری، فرهنگی، زندگی اجتماعی، نظام خانواده گی وسایر بخش ها با درنظر داشت احکام و دساتیر دینی در کشور می باشد.
این ریاست مصمم است تا با راه اندازی برنامه ها منجسم و پلان شده در مرکز وولایات پیام دین را که همانا اعتدال ووسطیت است ترویج و مردم را با رعایت آن تشویق سازد و در نتیجه از زیاده روی و افراطیت جلوگیری بعمل آورد.
بعداً مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج اوقاف پیرامون افراط و تفریط و پیامدها و نتایج حاصل از آن بحث های همه جانبه نموده گفت: اسلام دین عدالت، احسان و مساوات می باشد، تعدی و ظلم را نمی پذیرد، در دین مقدس اسلام افراط و زیاده روی مردود شمرده شده است.
سپس دکتور امین الدین مظفری راجع به نقش اعتدال در بهبود نظام خانواده بحث نموده وضمن اینکه اعتدال را از زوایای مختلف به معرفی گرفت در رابطه به رعایت اعتدال در نظام خانواده مفصلا توضیحات ارایه نمود.
به ادامه محراب دانش مشاور وزارت، قاضی ریاض الله صابر رئیس تعلیمات دینی و تدریب ائمه، محمدشریف رباطی رئیس تدقیق و مطالعات علوم اسلامی، ستاره مخبت آمره دیپارتمنت علوم ساینس وسیدرسول مظهری پیرامون موضوعات مختلف: (رعایت عدالت بین فرزندان، تعادل درتعلیم و تربیه اولادها، دښځو په وړاندی د تاوتریخوالي حکم د اسلام په رناکی ونقش پرداخت مهر در استحکام خانواده ) بحث های ارزشمند و همه جانبه ای را ارایه نمودند
مجلس با دعایه خیر توسط مولوی عنایت الله شریفی به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۱:۲۷
Background image

دیدار و ملاقات جلالمتاب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با اولین کاروان حجاج که عازم بیت الله شریف شدند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته با اولین کاروان حجاج که امسال عازم بیت الله شریف شدند، دیدار و خدا حافظی کرد.

در این دیدار که در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۸:۷
Background image

تقدیر و تفقد استادعبدالله شاهد السمرقندی قاری شهیر کشور مقیم عربستان سعودی از طرف مقام وزارت ارشاد حج و اوقاف

استادعبدالله شاهد السمرقندی قاری شهیر کشور مقیم عربستان سعودی امروز در مقر وزارت ارشاد، حج اوقاف مورد تقدیرو تفقد رهبری این ارگان دینی قرارگرفت.

دوشنبه ۱۰ سرطان

استاد عبدالله. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۹:۵۱
Background image

تدویر سیمینار مظاهر اعتدال در نظام خانواده از دیدگاه اسلام 


سیمینار یک روزه تحت عنوان(مظاهر اعتدال در نظام خانواده از دیدګاه اسلام) امروز با اشتراک مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج واوقاف، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئت رهبری وزارت،. . .

BACK TO NEWS