تدویر کنفرانس مشترک وزارت های ارشاد، حج و اوقاف، صحت عامه، اطلاعات و فرهنگ و اداره اترا در رابطه به مبارزه با موج سوم کرونا

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۶ - ۱۰:۱۸
كرونا

چهار شنبه 5 جوزا 1400

دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف و داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه امروز در یک نشست مشترک خبری با وزارت اطلاعات و فرهنگ و اداره اترا بر مبارزه با موج سوم ویروس کرونا در کشور تاکید نمودند.

دکتور امین الدین مظفری، از ادامه همکاری های وزارت ارشاد، حج و اوقاف در قسمت آگهی دهی در امر مبارزه با ویروس کرونا به شهروندان از طریق مساجد، علما، و مدارس با وزارت صحت‌عامه خبر داده و از تلاش های بیشتر در راستای آگاهی دهی از طریق منابر مساجد یاد آوری نمود.

سپس سرپرست وزارت صحت‌عامه در این نشست از تدابیر این وزارت به خاطر مبارزه با موج سوم ویروس کرونا به اشتراک کنندگان معلومات داده گفت که این وزارت تدابیر جدی را برای کنترول موج سوم ویروس کرونا در کشور روی دست گرفته است.

داکتر مجروح گفت: بلند بردن ظرفیت تست در لابرتوارها، ایجاد لابرتوارهای جدید تشخیص ویروس کرونا در مرکزو ولایات، آماده نمودن بسترهای بیشتر برای بیماران کووید- 19، فراهم نمودن واکسین کرونا، نصب و فراهم نمودن دستگاه های تولید آکسیجن در شفاخانه ها، آموزش کارمندان صحی و فراهم نمودن تجهیزات و ضروریات طبی از جمله تدابیر وزارت صحت‌عامه در امر مبازه با موج سوم ویروس کرونا در کشور می باشد.

سرپرست وزارت صحت‌عامه نقش رسانه ها و جامعه مدنی را در راستای اطلاع رسانی به خاطر مبارزه با ویروس کرونا مهم دانسته و از آنان خواست تا وزارت صحت‌عامه را در این راستا همکاری همه جانبه نمایند

در ادامه این نشست داکتر مجروح از تعهد رهبری دولت افغانستان به خاطر مبارزه با موج سوم ویروس کرونا و بهبود سیستم صحی در کشور اشاره نموده و تاکید نمود که رهبری دولت افغانستان به گونه جدی از وزارت صحت‌عامه حمایت می نماید.

علاوه بر آن آقای اجمل پیمان معاون مالی واداری اداره اترا از همکاری های این اداره با وزارت صحت‌عامه، در راستای مبارزه ویروس کرونا از طریق شبکه های مخابراتی، وعده همکاری بیشتر را داد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۰:۳۹
Background image

ملاقات وزیر ارشاد حج و اوقاف با وزیر شوون اسلامی عربستان سعودی

 یکشنبه 23 جوزا 1400

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با دكتور عبداللطيف بن عبدالعزيز بن عبدالرحمن آل الشيخ وزير شؤون اسلامی، دعوت و ارشاد عربستان سعودی. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۹:۱۵
Background image

ملاقات وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با رئیس عمومی اوقاف عربستان سعودی

یکشنبه 23 جوزا 1400

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با عماد بن صالح الخراشی رئیس عمومی اوقاف کشور شاهی عربستان سعودی ملاقات نمود.

در این ملاقات که احمد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۵۵
Background image

متن کامل قطعه نامه کنفرانس علمای افغانستان و پاکستان

اعلامیه صلح در افغانستان

کنفرانس دو جانبه علماء افغانستان و پاکستان در رابطه با صلح در افغانستان

تحت نظر

رابطه العالم اسلامی

به حمایت و کمک کشور شاهی عربستان سعودی

پنجشنبه، ۲۹ شوال. . .

BACK TO NEWS