تدویر کنفرانس ویدیویی بین المللی تحت عنوان چالش های دنیای مدرن

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۰:۵
ویدیوکنفرانس

گفتار نفرت انگیز، تروریزم، افراط گرایی، اسلام هراسی و تعرض ارامنه به آذربایجان»
این کنفرانس از سوی کشور آذربایجان راه اندازی و در آن به شمول افغانستان 21 کشور اسلامی و 4 سازمان بین المللی اسلامی اشتراک نموده بودند.
ابتدا مفتي اذربيجان و رئيس سازمان مسلمانان قفقاز، شيخ الاسلام الله شكر باشازاده بعداً علی محی الدین القره داغي - معاون کل اتحادیه بین المللی علماء اسلام سپس علی ارباش - وزیر امور دینی جمهوری ترکیه پیرامون راه حل چالش های جهان اسلام صحبت نموده در لابلای صحبت های خویش جنگ جاری افغانستان را حرام دانسته از طرفین خواستند صلح را در اولویت خویش قرارداده و برای قطع جنگ تاکید نمودند.
به همین ترتیب دراین کنفرانس که به نماینده گی از افغانسان محمدقاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج واوقاف صحبت می کرد روی مسایل صلح، توهین به مقدسات دینی وتقبیح نشر کاریکاتور پیامبر اسلام، افراط گرایی وترهگری اسلامی، توسعه همکاری بین کشورهای اسلامی، جلوگیر ازفعالیت های گروهای تروریستی و حرمت جنگ در افغانستان و بحث نموده دراخیر از موقف علمای اشتراک کننده پیرامون موضوع افغانستان خصوصا حرام خواندن جنگ فعلی دراین کشور ابرازقدردانی نمود.
درمجموع اشتراکنندگان به موارد ذیل تاکید نمودند:
حمایت از راه حل عادلانه درگیری های جاری در جمهوری اسلامی افغانستان، خاورمیانه، مسئله فلسطین در چارچوب موازین حقوق بین الملل، حذف برخوردهای مدنی و برقراری صلح در سوریه، لیبيا و سایر مناطق.
همه اشتراک کننده گان پایبندی خود را به هدف دستیابی به صلح، امنیت، همزیستی و هماهنگی بین تمدن ها و ادیان جهان برای آینده ای سعادتمندانه بشریت ابراز داشته اند.
محکوم کردن موارد توهین به ارزشهای مقدس دینی، به ویژه انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) به بهانه آزادی بیان و دموکراسی.
همچنان آنها در مورد تهدید به صلح، گفتگوی جهانی و انسجام انسانی به دلیل تشدید تروریزم، عدم تحمل مذهبی و قومی، تبعیض و حرمت به مقدسات دینی، نگرانی عمیق خود را ابراز نمودند.
برای پایان دادن به سخنان نفرت انگیز که مانع پیشرفت، ثبات و امنیت درکشورهای اسلامی به خصوص در افغانستان شده و مقابله با تبلیغات تحریک آمیز که موجب توهین های قومی و مذهبی می شود خواستار همکای جامعه جهانی گردیدند.
آنها از رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، الهام علی اف، برای استقبال از راه اندازی این کنفرانس قدردانی عمیق کردند.
آنها از ابتكار دبيركل سازمان همكاری های اسلامی دكتور يوسف بن احمد العثيمين و رئيس سازمان مسلمانان قفقاز، شيخ الاسلام الله شكر باشازاده، براي برگزاري اين كنفرانس قدرداني كردند

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۲:۳۹
Background image

پیام تبریکی

محمد قاسم حلیمی نامزد وزیر وزارت ارشاد، حج واوقاف به تاریخ 28 عقرب برای وکلای محترم مردم در ولسی جرگه برنامه های مدبرانه کاری جهت توسعه و انکشاف زودهنگام در مربوطات این وزارت را ارایه. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۳۲
Background image

تدویر برنامه آگاهی دهی پیرامون قانون دسترسی به اطلاعات

چهارشنبه ۲۸ عقرب
این جلسه به اشتراک محمد عثمان طارق معین پالیسی و پلان، روسای، مشاورین و کارمندان بخش اطلاعات و ارتباط عامه و همچنان محترم نجيبه مرام معاون کميسيون دسترسی به اطلاعات و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۲۸
Background image

اعلامیه مطبوعاتی وزارت ارشاد، حج و اوقاف در ارتباط به مطالبه علماء، مشایخ و متنفذین دولت کویت که جنگ در افغانستان را تقبیح نموده آنرا نامشروع خواندند و خواستار تأمین عاجل آتش بس و صلح پایدار شدند.

علمای پرنفوذ و معتبر کشور کویت طی صدور اعلامیه جنگ جاری در افغانستان را محکوم کرده و نسبت آن را با اسلام و جهاد رد کردند. این علما با درنظرداشت نصوص صریح دینی خواستار ختم جنگ عاجل و. . .

BACK TO NEWS