تدویر کنفرانس ویدیویی بین المللی تحت عنوان چالش های دنیای مدرن

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۰:۵
ویدیوکنفرانس

گفتار نفرت انگیز، تروریزم، افراط گرایی، اسلام هراسی و تعرض ارامنه به آذربایجان»
این کنفرانس از سوی کشور آذربایجان راه اندازی و در آن به شمول افغانستان 21 کشور اسلامی و 4 سازمان بین المللی اسلامی اشتراک نموده بودند.
ابتدا مفتي اذربيجان و رئيس سازمان مسلمانان قفقاز، شيخ الاسلام الله شكر باشازاده بعداً علی محی الدین القره داغي - معاون کل اتحادیه بین المللی علماء اسلام سپس علی ارباش - وزیر امور دینی جمهوری ترکیه پیرامون راه حل چالش های جهان اسلام صحبت نموده در لابلای صحبت های خویش جنگ جاری افغانستان را حرام دانسته از طرفین خواستند صلح را در اولویت خویش قرارداده و برای قطع جنگ تاکید نمودند.
به همین ترتیب دراین کنفرانس که به نماینده گی از افغانسان محمدقاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج واوقاف صحبت می کرد روی مسایل صلح، توهین به مقدسات دینی وتقبیح نشر کاریکاتور پیامبر اسلام، افراط گرایی وترهگری اسلامی، توسعه همکاری بین کشورهای اسلامی، جلوگیر ازفعالیت های گروهای تروریستی و حرمت جنگ در افغانستان و بحث نموده دراخیر از موقف علمای اشتراک کننده پیرامون موضوع افغانستان خصوصا حرام خواندن جنگ فعلی دراین کشور ابرازقدردانی نمود.
درمجموع اشتراکنندگان به موارد ذیل تاکید نمودند:
حمایت از راه حل عادلانه درگیری های جاری در جمهوری اسلامی افغانستان، خاورمیانه، مسئله فلسطین در چارچوب موازین حقوق بین الملل، حذف برخوردهای مدنی و برقراری صلح در سوریه، لیبيا و سایر مناطق.
همه اشتراک کننده گان پایبندی خود را به هدف دستیابی به صلح، امنیت، همزیستی و هماهنگی بین تمدن ها و ادیان جهان برای آینده ای سعادتمندانه بشریت ابراز داشته اند.
محکوم کردن موارد توهین به ارزشهای مقدس دینی، به ویژه انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) به بهانه آزادی بیان و دموکراسی.
همچنان آنها در مورد تهدید به صلح، گفتگوی جهانی و انسجام انسانی به دلیل تشدید تروریزم، عدم تحمل مذهبی و قومی، تبعیض و حرمت به مقدسات دینی، نگرانی عمیق خود را ابراز نمودند.
برای پایان دادن به سخنان نفرت انگیز که مانع پیشرفت، ثبات و امنیت درکشورهای اسلامی به خصوص در افغانستان شده و مقابله با تبلیغات تحریک آمیز که موجب توهین های قومی و مذهبی می شود خواستار همکای جامعه جهانی گردیدند.
آنها از رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، الهام علی اف، برای استقبال از راه اندازی این کنفرانس قدردانی عمیق کردند.
آنها از ابتكار دبيركل سازمان همكاری های اسلامی دكتور يوسف بن احمد العثيمين و رئيس سازمان مسلمانان قفقاز، شيخ الاسلام الله شكر باشازاده، براي برگزاري اين كنفرانس قدرداني كردند

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۵۱
Background image

فتوای شرعی در مورد صدقه فطر

بسم الله الرحمن الرحيم

فتوی در مورد صدقه فطر ماه مبارک رمضان سال 1442 هـ - ق، مطابق به 1400هـ‌ ـ ش يكي از احكام متعلق به ماه مبارك رمضان، وجوب صدقه فطر بر مسلمانان دارای استطاعت مالى. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۲:۳۸
Background image

آغاز دور سوم و مرحله نهایی مسابقات حفظ قرانکریم

 پنجشنبه ۱۶ ثور این محفل که با اشتراک دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئات رهبری وزارت، علماء و حفاظ کرام برگزار گردیده است در آن متسابقین که در سطح زون ها به مرحله نهایی راه یافته. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۰:۱۱
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کابل

یکشنبه ۱۲ ثور

امروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای داکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مورد تقویت روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور دیدار و ملاقات. . .

BACK TO NEWS