جلسه ای به منظور تجلیل از هفته میلادالنبی(ص) برگزار شد

bakhshi_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۰:۳۷
میلاد النبی

12 عقرب 1398    
جلسه  تجلیل از هفته میلاد النبی و سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام قبل از ظهر امروز یک شنبه به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و با حضور سید عبدالوحید قتالی رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری، امین الدین مظفری معین وزارت ارشاد، حج و اوقاف، مولوی عنایت الله بلیغ نماینده شورای سراسری علما و میاگل وثیق رئیس روابط سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اداره امور برگزار شد.  
استاد دانش معاون ریاست جمهوری هفته میلاد پیامبر گرامی اسلام را یکی از مناسبت های مهم دینی و تاریخی در جوامع اسلامی خوانده و برتجلیل هرچه باشکوه از این مناسبت درافغانستان تأکید ورزید. وی تجلیل از هفته میلادالنبی را فرصت کم نظیر برای تقویت وحدت و همدلی بین مردم مسلمان افغانستان خوانده و ابراز امیدواری کرد که ادارات مسئول، برنامه های سازنده ای را دراین زمینه اجرا کنند.      
سپس پیشنهاد های وزارت ارشاد، حج و اوقاف و اداره امور ریاست جمهوری مبنی بر چگونگی تجلیل از هفته میلادالنبی و میلاد پیامبر گرامی اسلام در کابل و ولایات مطرح شد. اعلام یک هفته به نام هفته میلادالنبی، برگزاری مراسم تجلیل از این مناسبت در ارگ ریاست جمهوری، برگزاری سمینار علمی توسط وزارت ارشاد، حج و اوقاف در کابل، تجلیل از میلاد پیامبر اسلام در ولایات با موضوع صلح و همدیگر پذیری، تدویر گفتمان ها و سمینار های علمی در دانشگاه ها به عنوان بخشی از پیشنهاد های وزارت حج، ارشاد و اوقاف و اداره امور ریاست جمهوری و شورای سراسری علما برای تجلیل از میلاد پیامبر اسلام مطرح شد.  
همچنین پیشنهاد گردید که به همه خطبا و ائمه مساجد در سراسر کشور دستور داده شود که از این مناسبت با برگزاری مراسم و محافل در مساجد، تکایا و مراکز دینی گرامی داشت به عمل آورده و در ضمن تلویزیون و رادیوی ملی نیز مکلف گردد که برنامه های متنوع فرهنگی مربوط به این رویداد مهم دینی را به نشر بسپارد.       
استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور ضمن استقبال از پیشنهاد های مطرح شده، همۀ موارد را برای تجلیل و گرامی داشت از هفته میلادالنبی مهم خوانده افزود که این مناسبت بزرگ می طلبد که طی حکم ریاست جمهوری یک هفته به نام هفته میلاد النبی نام گذاری شده و در سطح کشور از میلاد پیامبر گرامی اسلام تجلیل شود.    
وی هدایت داد که برای تجلیل ازجشن میلاد پیامبر اسلام محفل باشکوهی در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده و علاوه برآن وزارت حج ارشاد و اوقاف نیز مکلف است که سمینار علمی را با حضور اقشار مختلف و سخنرانی های پرمحتوا در یک مکان مناسب در کابل برگزار کند.
معاون رئیس جمهور همچنین دستور داد که از طریق ریاست ارگانهای محل به همه ولایت ها هدایت داده شود که در گرامی داشت از هفته میلاد النبی با موضوع صلح، برادری و همدیگر پذیری سهم گرفته و از این رویداد تاریخی تجلیل کنند.
دراین جلسه همچنین فیصله شد که از طریق وزارت تحصیلات عالی نیز به همه دانشگاه های دولتی هدایت داده شود که با برگزاری سمینار و گفتمان های علمی از هفته میلادالنبی و سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام به هدف ترویج افکار صلح جویانه وخیرخواهانه گرامی داشت به عمل آورند.   
براساس هدایت معاون رئیس جمهور، وزارت ارشاد، حج و اوقاف در هماهنگی با ادارات دیگر مسئولیت برگزاری و مدیریت برنامه های تجلیل از هفته میلادالنبی و سالروز ولادت پیامبراسلام را به عهده داشته و مکلف است که از هیچ گونه سعی و تلاش دراین زمینه دریغ نورزد.

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۴۶
Background image

تدویر جلسه هیئت رهبری وزارت ارشاد، حج و اوقاف

قبل از ظهر امروز جلسه یی هیئت رهبری تحت نظر مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج و اوقاف با حضور دوکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، استاد تاج محمد مجاهد معین اداری و مالی، روسای ریاست. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۴۲
Background image

جلسه یی الکترونیکی سازی سیستم پروسه حج دایر گردید.

به سلسله جلسات قبلی پیرامون الکترونیکی سازی پروسه حج امروز نیز جلسه با اشتراک مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج واوقاف، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئت رهبری وزارت، مسوولین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۱:۸
Background image

ملاقات وزیر ارشاد، حج واوقاف با سفیر کشور شاهی عربستان سعودی در کابل

قبل از ظهر امروز مولوی عبدالحکیم منیب وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کبیر کشور سعودی آقای جاسم محمد الخالدی در دفتر کارش دیدار و ملاقات نمودند.

دراین نشست هردو جانب روی موضوعات عملی. . .

BACK TO NEWS