دیدار سفیر سازمان همکاری های اسلامی با سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۴:۴۴
سفیر کشور های اسلامی

حسین اونی بوتسالی سفیر ونماینده دایمی سازمان همکاری های اسلامی درکابل، در حالی که دکتور محمد شفیق صمیم سفیر دایمی افغانستان در آن سازمان نیز حاضر بود، بعد ازظهر دیروز با محمد قاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف دیدار و در رابطه به موضوعات مورد نظر گفتگو کردند.
اقای بوتسالی ضمن عرض تبریکی به سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، روی موضوعات؛ تحکیم پروسه صلح، ایجاد پوهنتون اسلامی در شهر جلال آباد و راه اندازی مجلس علما مفصلا صحبت نمود وی در رابطه به هماهنگی میان کشور های عضو این سازمان برای استقرار صلح دایمی در افغانستان تأکید کرده و افزود که این سازمان مصمم است که در راستای برقراری صلح عادلانه و دایمی، به صورت همه جانبه تلاش کند.

آقای بوتسالی گفت که نمایندگی سازمان همکاری های اسلامی در کابل، تلاش می کند که طرف های درگیر در قضایای افغانستان را برای رسیدن به صلح پایدار همکاری کند.

سپس سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف ضمن تائید و استقبال از موضوعات مطرح شده آمادگی و همکاری وزارت را در راستای عملی شدن آن وعده نموده اظهار داشت، در تاسیس پوهنتون اسلامی در شهر جلال آباد هیچ گونه موانع وجود ندارد، ما از این اقدام نیک استقبال نموده و هرنوع همکاری را در زمینه وعده می سپاریم، وی تاکید نمود که در هماهنگی با نهاد های ذی ربط کار عملی آن را روی دست گرفته و روند آن تسریع گردد، همچنان سرپرست وزارت از سازمان همکاری های اسلامی خواست برای تحکیم پروسه صلح و مذاکرات بین الافغانی از سوی آن سازمان مجلس علماء راه اندازی گردد تا علما در آن مجلس پیرامون روند صلح ابراز نظر نموده و از آن حمایت نمایند.
همچنان آقای حلیمی از فعالیت نمایندگی سازمان همکاری های اسلامی در کابل ابرازخرسندی کرده و تأکید ورزید که این وزارت هرگونه همکاری لازم را با سازمان همکاری های اسلامی انجام خواهد داد.
آقای حلیمی همکاری کشور های اسلامی را در ایجاد صلح دایمی در افغانستان و منطقه یک مسؤلیت اسلامی عنوان کرده و نسبت به آن تأکید ورزید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

نشست مشورتی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی و وزرای امور دینی و مفتی های اعظم کشورهای اسلامی پیرامون مسائل دینی معاصر

نشست مشورتی کشورهای عضو سازمان همکارهای اسلامی بعد از ظهر سه شنبه از طریق ویدیو کنفرانس دایر گردید دراین نشست بیش از 50 کشور اسلامی اشتراک نموده بودند
پروفسور دکتور علی ارباش رئیس امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۲:۱۹
Background image

جلسه هماهنگی و تعمیم تجارب فعالیت‌های مسوولین جندر وزارت ها و ادارات دولتی دیروز در وزارت ارشاد، حج و اوقاف دایر گردید.

چهار شنبه 30 میزان  
کابل،‌ افغانستان؛ قبل از ظهر سه شنبه جلسه هماهنگی و تعمیم تجارب فعالیت‌های مسوولین جندر وزارت ها و ادارات دولتی بحضور داشت، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۲:۹
Background image

جلسه هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف، با مدیران رسانه ها برگزار شد

سه شنبه، ۲۹ میزان ۱۳۹۹ 
کابل، افغانستان: جلسه هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف با مدیران رسانه ها، پس از چاشت روز سه شنبه، با ابتکار رهبری ریاست مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره. . .

BACK TO NEWS