سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی با سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف دیدار کرد

bakhshi_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۰ - ۱۴:۱۱
شهر سازی

محترم محمود کرزی سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی با محترم محمد قاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف و جمع از معینان و روسای هر دو وزارت صبح امروز دیدار کرد و راجع به انتقال زمین و ثبت املاک مربوط به آن وزارت بحث و تبادل نظر نمودند.

در این نشست ابتدا، محترم محمد قاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف موضوع انتقال زمین مجتمع حجاج از جانب وزارت امور داخله به وزارت ارشاد، حج و اوقاف، انتقال هشت جریب زمین جوار مجتمع حجاج به منظور اعمار تعمیر جدید این وزارت، تثبیت ساحه برای اعمار مجتمع حجاج در ساحه ده سبز ولایت کابل، واگذاری تعمیر وزارت مبارزه با مواد مخدر به جانب آن وزارت به صورت مؤقتی و ثبت املاک وقفی معلومات ارائه کرده و خواستار همکاری رهبری وزارت شهرسازی و اراضی گردید.

متعاقباً، محترم محمود کرزی، سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی به معینیت امور زمینداری و ریاست خصوصی سازی وظیفه سپرده تا در خصوص انتقال حق استفاده زمین مجتمع حجاج از جانب وزارت امور داخله به وزارت ارشاد، حج و اوقاف همکاری نموده اطمینان دهند.

به همین ترتیب، سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی در خصوص انتقال هشت جریب زمین جوار مجتمع حجاج به معینیت امور زمینداری وظیفه سپرد تا با اعزام هئیت تصفیه مشکل را مرفوع نماید.
برعلاوه، سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی به منظور تثبیت ساحه برای اعمار مجتمع حجاج در ساحه ده سبز ولایت کابل افزود که به زودی جزئیات ماستر پلان شهر جدید کابل را با آن وزارت در میان گذاشته، ضمن تعیین ساحه مورد نظر؛ در قسمت انجام سروی توپوگرافی، کروکی و ترتیب پلان تفصیلی ساحه با وزارت ارشاد، حج و اوقاف همکاری خواهند نمود.

برعلاوه، محترم محمود کرزی، به ریاست خصوصی سازی وظیفه سپرد تا در قسمت واگذاری تعمیر وزارت مبارزه با مواد مخدر به جانب وزارت ارشاد، حج و اوقاف طور مؤقتی همکاری نماید.

در پایان این نشست، به معینیت امور زمینداری وظیفه سپرده شده تا تمامی زمین های وقفی مربوط به وزارت ارشاد، حج و اوقاف را ثبت بانک زمین نموده و به تمام ریاست های شهرسازی و اراضی ولایات رسماً ابلاغ گردد تا در قسمت انتقال زمین وقفی برای تطبیق پروژه ها بدون موافقه قبلی وزارت ارشاد، حج و اوقاف اقدام ننمایند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

نشست مشورتی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی و وزرای امور دینی و مفتی های اعظم کشورهای اسلامی پیرامون مسائل دینی معاصر

نشست مشورتی کشورهای عضو سازمان همکارهای اسلامی بعد از ظهر سه شنبه از طریق ویدیو کنفرانس دایر گردید دراین نشست بیش از 50 کشور اسلامی اشتراک نموده بودند
پروفسور دکتور علی ارباش رئیس امور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۲:۱۹
Background image

جلسه هماهنگی و تعمیم تجارب فعالیت‌های مسوولین جندر وزارت ها و ادارات دولتی دیروز در وزارت ارشاد، حج و اوقاف دایر گردید.

چهار شنبه 30 میزان  
کابل،‌ افغانستان؛ قبل از ظهر سه شنبه جلسه هماهنگی و تعمیم تجارب فعالیت‌های مسوولین جندر وزارت ها و ادارات دولتی بحضور داشت، دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۲:۹
Background image

جلسه هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف، با مدیران رسانه ها برگزار شد

سه شنبه، ۲۹ میزان ۱۳۹۹ 
کابل، افغانستان: جلسه هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف با مدیران رسانه ها، پس از چاشت روز سه شنبه، با ابتکار رهبری ریاست مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره. . .

BACK TO NEWS