صحبت وزیر ارشاد حج و اوقاف با سفرای افغانستان در کشور های اسلامی

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۰:۱
کنفرانس سفرای اسلامی

پنجشنبه ٣٠ دلو ١٣٩٩

کابل، افغانستان؛ امروز محمد قاسم حلیمی وزیر وزارت ارشاد، حج و اوقاف در حالیکه محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه نیز حاضر بود با ۳۶ سفیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم کشور های مختلف جهان در رابطه به تحقق پروسه صلح از طریق ویدیو کنفرانس صحبت نمودند.

آقای حلیمی در این کنفرانس از سفرای جمهوری اسلامی افغانستان خواست تا با سازمان ها و جنبش های اسلامی در آن کشورها تماس برقرار نموده تا زمینه ای برای ایجاد یک دیدگاه واحد از علما و دانشمندان اسلامی در سراسر جهان برای پایان دادن به جنگ افغانستان فراهم شود.

آقای حلیمی همچنین از سفرای افغانستان تقاضاء نمود که با علما و سازمانهای اسلامی کشورهای مربوطه گفتگو کنند، تا زمینه سفر علمای افغانستان را با آن کشور ها مساعد و علمای آن کشور ها را به افغانستان دعوت نمایند که با این کار ارتباطات دینی و فرهنگی این کشور با جهان اسلام تقویت و گسترش ‌می یابد.

همچنان وزیر ارشاد، حج و اوقاف از سفرای متذکره درخواست نمود که مشترکا با رهبری حرمین شریفین، الازهر شریف مصر، رابطه عالم اسلامی، دیوبند هند و سایر مراکز و سازمان های اسلامی یکجا کار نمایند تا دامنه جنگ و بدبختی از افغانستان برچیده شده و یک کشور آرام، آباد، پیشرفته و توسعه یافته داشته باشیم.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۹:۴۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت عالم جید و توانا مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان

با کمال تأسف و تألم اطلاع حاصل نمودیم که عالم جید مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان از سوی دشمنان علم، معرفت و مردم افغانستان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۰:۵
Background image

کارمندان وزارت ارشاد حج واوقاف از واکسین (کووید ۱۹) مستفید می شوند.

شنبه ۲۶ سرطان ۱۴۰۰

کابل: روند تطبیق واکسین کرونا بالای کارمندان وزارت ارشاد، حج واوقاف به همکاری وزارت صحت عامه در مجتمع حجاج زون مرکز آغاز شد.

تطبیق واکسین متذکره برای دو یوم بالای. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۹:۵۶
Background image

اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به سوء قصد علیه رئیس شورای علمای زون جنوب غرب

اطلاع حاصل نمودیم که شخصیت علمی، شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای حوزه جنوب غرب، امروز از یک حمله مسلحانه و سوء قصد دشمنان دین و فرهنگ، جان به سلامت برد.

رهبری وزارت ارشاد. . .

BACK TO NEWS