صحبت وزیر ارشاد حج و اوقاف با سفرای افغانستان در کشور های اسلامی

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۰:۱
کنفرانس سفرای اسلامی

پنجشنبه ٣٠ دلو ١٣٩٩

کابل، افغانستان؛ امروز محمد قاسم حلیمی وزیر وزارت ارشاد، حج و اوقاف در حالیکه محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه نیز حاضر بود با ۳۶ سفیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم کشور های مختلف جهان در رابطه به تحقق پروسه صلح از طریق ویدیو کنفرانس صحبت نمودند.

آقای حلیمی در این کنفرانس از سفرای جمهوری اسلامی افغانستان خواست تا با سازمان ها و جنبش های اسلامی در آن کشورها تماس برقرار نموده تا زمینه ای برای ایجاد یک دیدگاه واحد از علما و دانشمندان اسلامی در سراسر جهان برای پایان دادن به جنگ افغانستان فراهم شود.

آقای حلیمی همچنین از سفرای افغانستان تقاضاء نمود که با علما و سازمانهای اسلامی کشورهای مربوطه گفتگو کنند، تا زمینه سفر علمای افغانستان را با آن کشور ها مساعد و علمای آن کشور ها را به افغانستان دعوت نمایند که با این کار ارتباطات دینی و فرهنگی این کشور با جهان اسلام تقویت و گسترش ‌می یابد.

همچنان وزیر ارشاد، حج و اوقاف از سفرای متذکره درخواست نمود که مشترکا با رهبری حرمین شریفین، الازهر شریف مصر، رابطه عالم اسلامی، دیوبند هند و سایر مراکز و سازمان های اسلامی یکجا کار نمایند تا دامنه جنگ و بدبختی از افغانستان برچیده شده و یک کشور آرام، آباد، پیشرفته و توسعه یافته داشته باشیم.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۵
Background image

تدویر سیمینار یک روزه تحت عنوان صلح و تأمين امنیت

سیمینار یک روزه تحت عنوان( صلح وامنیت) ازطرف ریاست تدقیق ومطالعات علوم اسلامی به اشتراک جمع از علمای کرام و کارمندان آن ریاست درکتابخانه ریاست اطلاعات وآگاهی عامه تدویرگردید.

ابتدا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۸
Background image

پیام تسلیت

با تآسف اطلاع حاصل نمودیم که دشمنان مردم افغانستان به ادامه خلق فجایع و جنایت های نابخشودنی گذشته یکبار دیگر با حمله و شهید ساختند چند تن از خواهران ننگرهاری که کارمندان تلویزیون انعکاس. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۴۱
Background image

مولوی انصاری در مناظره علمای هرات حاضر نگردید.

اخیرا علمای فاضل و معزز ولایت دانش پرور و مثقف هرات از مولوی انصاری دعوت نموده که درحضور آنها در یک برنامه رسانه یی پیرامون اظهارات غیرمسوولانه اخیر خویش حاضر به مناظره شده و درخصوص. . .

BACK TO NEWS