وزیر ارشاد، حج و اوقاف با خانم کیمیا که قرآن عظیم الشان را دست دوزی نموده است صحبت تیلفونی نمود.

bakhshi_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۸
دست دوزی

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف امروز با خانم کیمیا که قرآن کریم را به طور مکمل با تار ابریشم سوزن دوزی نموده است از طریق تیلفون صحبت نمود. آقای حلیمی این سعادت و افتخار بزرگ را برایش تبریک گفته و از ایشان ستایش و قدردانی نمود. اقای حلیمی این موفقیت و افتخار را برای زنان افغان خصوصا برای قشر علمای زن، بزرگترین افتخار دانست. سپس خانم کیمیا از وزیر ارشاد، حج و اوقاف اظهار تشکری نموده، از موصوف خواست که زمینه اهدای این قرآن کریم خامک دوزی شده را به موزیم مسجد نبوی صلی الله علیه و آله و سلم در مدینه منوره مساعد نماید، زیرا خانم کیمیا دوخت این قران کریم را در مدینه منوره آغاز نموده بود و تعهد سپرده بود که بعد از تکمیل دوخت قران کریم آن را به خاطر استفاده و نگهداری به موزیم مسجد نبوی صلی الله علیه و آله و سلم اهداء می نماید. وزیر ارشاد، حج و اوقاف از نیت نیک خانم کیمیا قدردانی نموده وعده سپرد که در رابطه با مقامات کشور عربستان سعودی گفتگو می نماید تا این قرآن عظیم الشان از جانب افغانستان در موزیم نامبرده نگهداری گردد. قابل ذکر است که: خانم کیمیا این قرآن کریم را طی ۳ جلد خامک دوزی نموده است که هر جلد آن ۱۰ کیلو وزن دارد. ۱۶ جزء این قرآن کریم در مدینه منوره، ۸ جزء آن در بلخ و ۶ جزء اخیر آن در کشور ترکیه نوشته و خامک دوزی شده است خانم کیمیا در خامک دوزی این قرآن کریم به مقدار ۸ کیلو گرام ابریشم طلایی، دونیم کیلوگرام ابریشم سرخ و یکنیم کیلو گرام ابریشم سبز را بکار برده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۴۱
Background image

مولوی انصاری در مناظره علمای هرات حاضر نگردید.

اخیرا علمای فاضل و معزز ولایت دانش پرور و مثقف هرات از مولوی انصاری دعوت نموده که درحضور آنها در یک برنامه رسانه یی پیرامون اظهارات غیرمسوولانه اخیر خویش حاضر به مناظره شده و درخصوص. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۴:۱۶
Background image

اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به اظهارات اخیر آقای انصاری هرات

وزارت ارشاد حج واوقاف اظهارات اخیر انصاری را خلاف اصول و موازین شریعت اسلام و مخالف با تمام قوانین نافذه کشور دانسته، بیانات غیر مسئولانه و مغرضانه او را شدیدا محکوم وتقبیح می نماید.

د. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۰:۱
Background image

صحبت وزیر ارشاد حج و اوقاف با سفرای افغانستان در کشور های اسلامی

پنجشنبه ٣٠ دلو ١٣٩٩

کابل، افغانستان؛ امروز محمد قاسم حلیمی وزیر وزارت ارشاد، حج و اوقاف در حالیکه محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه نیز حاضر بود با ۳۶ سفیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم. . .

BACK TO NEWS