وزیر صنعت و تجارت؛ شرکت هوایی افغان آریانا پرچم و هویت تاریخی مردم افغانستان است

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۱:۲
جلسه با وزیر تجارت

سه شنبه ۲۱ دلو ۱۳۹۹

جلسه مشترک وزارت صنعت و تجارت، وزارت حج و اوقاف، شرکت هوایی افغان آریانا و سکتور خصوصی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، محمدقاسم حلیمی وزیر حج و اوقاف، مسوولین شرکت آریانا و نمایندگان سکتور خصوصی در سالون کنفرانس های شهید مصطفی کاظمی این وزارت برگزار شد.

در این جلسه نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت گفت که شرکت هوایی افغان آریانا به مثابۀ پرچم و هویت تاریخی مردم افغانستان به شمار می رود و باید زمینه های حمایت مالی از این شرکت با همکاری مشترک نهادهای دولتی و سکتور خصوصی فراهم گردد.

آقای غوریانی همچنین تاکید کرد که وزارت صنعت و تجارت تلاش میکند تا زمینه های حمایت مالی برای تقویت و شرکت هوایی افغان آریانا با مشارکت های نهادهای دولتی و سکتور خصوصی و سرمایه گذاران خارجی فراهم نماید.

در این جلسه همچنین محمدقاسم حلیمی وزیر حج و اوقاف گفت که این وزارت حاضر است به منظور فراهم آوری زمینه حمایت مالی با شرکت افغان آریانا سرمایه گذاری مشترک نماید.

آقای حلیمی همچنین افزود که شرط سرمایه گذاری این وزارت با شرکت هوایی افغان آریانا فراهم آوری سهولت های لازم برای انتقال حجاج به مکه مکرمه و سایر شهرهای مقدس جهان اسلام می باشد.

از سوی دیگر هم مسوولین شرکت هوایی افغان آریانا با قدردانی از تلاش های وزارت صنعت و تجارت در زمینه فراهم حمایت های مالی از این شرکت گفتند که اگر پول خرید دو فروند طیاره در اختیار آنان گذاشته شود، این شرکت روی پای خود ایستاده خواهد شد.

در همین حال نمایندگان سکتور خصوصی بیان داشتند که تجار و سرمایه گذاران کشور حاضرند با شرکت هوایی افغان آریانا سرمایه گذاری کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۴۱
Background image

مولوی انصاری در مناظره علمای هرات حاضر نگردید.

اخیرا علمای فاضل و معزز ولایت دانش پرور و مثقف هرات از مولوی انصاری دعوت نموده که درحضور آنها در یک برنامه رسانه یی پیرامون اظهارات غیرمسوولانه اخیر خویش حاضر به مناظره شده و درخصوص. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۴:۱۶
Background image

اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به اظهارات اخیر آقای انصاری هرات

وزارت ارشاد حج واوقاف اظهارات اخیر انصاری را خلاف اصول و موازین شریعت اسلام و مخالف با تمام قوانین نافذه کشور دانسته، بیانات غیر مسئولانه و مغرضانه او را شدیدا محکوم وتقبیح می نماید.

د. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۰:۱
Background image

صحبت وزیر ارشاد حج و اوقاف با سفرای افغانستان در کشور های اسلامی

پنجشنبه ٣٠ دلو ١٣٩٩

کابل، افغانستان؛ امروز محمد قاسم حلیمی وزیر وزارت ارشاد، حج و اوقاف در حالیکه محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه نیز حاضر بود با ۳۶ سفیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم. . .

BACK TO NEWS