پیام وزارت ارشاد، حج و اوقاف به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان سال (1398) هجری شمسی مطابق (1440) هجری قمری

bakhshi_admin

وزارت ارشاد، حج و اوقاف به نمایندگی از علماء، خطبا،  امامان مساجد و حسینیه های سراسر کشور حلول پرمیمنت ماه مبارک رمضان را به کافه ملت متدین افغانستان و امت مسلمه تبریک و تهنیت عرض می دارد.

 رمضان ماه صبر و تقوا، رحمت و مغفرت، تعاون و دستگیری از مستمندان و نجات از آتش دوزخ می باشد. از این رو ازهموطنان مسلمان  خويش آرزومندیم تا در ایام این ماه مبارک با انجام عبادت، دعا، تلاوت قرانکریم، تقدیم صدقات برای نیازمندان، تحكيم اخوت، تزکیه نفس و آوردن اصلاحات و صلح در جامعه تلاش ورزیده و از این ماه تجلیل نمایند، از  معاصی، گران فروشی و اختلافات اجتناب ورزیده، شفقت، گذشت، شکیبایی و عفو را پیشه نمایند و برای رفاه، آسایش، صلح و امنیت وطن و مردم دعا نمایند.

  وزارت ارشاد، حج  و اوقاف در راستای گرامیداشت از این ماه با عظمت نکات آتی را اعلام می دارد:

1- از تمامی جوانب درگیر  تقاضا می شود تا به احترام اين ماه با عظمت و بادرنظرداشت خواست هموطنان عزیز و فیصله جرگه مشورتی صلح آتش بس را رعایت نموده، از جنگ، کشتن مسلمانان و خون ریزی دست بکشند.

2- از تمامی جوانب حلقات سیاسی، مذهبی و فقهی تقاضا می شود تا به احترام اين ماه با عظمت. از  مشاجرات لفظی و  قلمی پرهیز نموده وارد موضوعات اختلافی و فروعی نشوند.

3- از عموم رسانه های کشور جدا خواسته می شود تا به احترام ماه مبارک رمضان، برنامه های سمعی ,بصری و تبلیغاتی خود را مطابق ارزش های اسلامی و اخلاقی تنظیم نموده و در جهت رشد فکری  و توسعه فرهنگ اسلامی در جامعه بکوشند.

4- از کلیه متصدیان هوتل ها و رستورانت های شهرکابل و ولایات کشور تقاضا می گردد تا در روزهای ماه مبارک رمضان از طبخ غذا و توزیع آن جدأ خوداری نمایند.

  5-  از تجار ملی و ثروتمندان کشور تقاضا به عمل می آید تا در اين ماه مبارک پر فیض به کمک و  تعاون فقرا و مستمندان بشتابند.

6- ازکلیه دکانداران و پیشه وران تقاضا می گردد تا به احترام این ماه مبارک رمضان از قسم ناحق، احتكار و گرانفروشی جدا اجتناب ورزیده و  به مفاد کمتر قناعت نمایند.

در اخیر از بارگاه ایزد متعال برای تمام مسلمانان جهان و به خصوص مردم عزیز كشور، صلح، سعادت و  ترقی را  استدعا می نماید.

آخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۹:۲۴
Background image

اطلاعیه پرواز های سیزدهم ، چهاردهم و پانزدهم

به اطلاع تمام حجاج محترم ولایت خوست  رسانیده میشود که ایشان شامل پرواز شماره سیزدهم و چهاردهم زون مرکز بوده لطف نموده شب چهار شنبه ساعت یک بجه شب به تاریخ 26 سرطان سالجاری  وهمچنان به . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۹:۲۷
Background image

اطلاعیه پرواز یازدهم و دوازدهم

به اطلاع تمام حجاج محترم ولایت میدان لوگر رسانیده میشود که ایشان شامل پرواز شماره یازدهم زون مرکز بوده لطف نموده بتاریخ 25 سرطان سالجاری وهمچنان به اطلاع تمام حجاج محترم ولایت کاپیسا . . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۸:۴۲
Background image

اطلاعیه پرواز نهم و دهم

به اطلاع تمام حجاج محترم ولایت میدان وردک رسانیده میشود که ایشان شامل پرواز های شماره نهم و دهم زون مرکز بوده لطف نموده بتاریخ 23 سرطان سالجاری ساعت 11:30 شب و همچنان به اطلاع حجاج . . .

بازگشت به اطلاعیه ها