گفتمان محافظت کودکان در هنگام منازعات مسلحانه از دیدگاه اسلام

bakhshi_admin
دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۸

گفتمان محافظت کودکان در هنگام منازعات مسلحانه از دیدگاه اسلام، قوانین ملی وبین المللی با حضور علما، بزرگان، نماینده گان مردم در شورای ولایتی، نهاد های جامعه مدنی و رسانه ها از سوی ریاست ارشاد حج و اوقاف غور دایر گردید.

مولوی رمضان آخندزاده رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت غور که در این گفتمان صحبت می کرد کودکان را آسیب پذیرترین قشر جامعه دانسته و گفت که میلیون ها طفل در افغانستان و در سراسر جهان در شرایط ناگوار زیست می کنند.

وی جنگ، مهاجرت، فقر و تنگدستی را از دلالیل میداند که کودکان را وادار به کارهای شاقه، توزیع مواد مخدر وصدها مصایب دیگر می نماید.

رئیس ارشاد و حج و اوقاف غور والدین را تاثیر گذار ترین افرد برای کودکان دانسته و از آنها می خواهد که در راستای تعلیم و تربیه اطفال شان توجه جدی داشته باشند

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۱:۲۰
Background image

آخرین پرواز حجاج به کشور رسید.

شنبه ۲۳ سنبله جلالتماب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی با آخرین کاروان حجاج که از بیت الله شریف به وطن برگشتند، دیدار کرد. در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۳:۱۸
Background image

یام تبریکیه وزارت ارشــــــــاد، حج واوقاف بمناسبت (28 - اسد صدمین ) سالگرد استرداد استقلال کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

وزارت ارشاد، حج واوقاف جمهوری اسلامی افغانستان بمثابه سکتورمهم دینی درکشور به نماینده گی ازعلمای کرام، امامان ، خطباء وایمه مساجد وحسینیه های سراسرکشور بهترین. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۲:۴۸
Background image

پیام تسلیت وزارت ارشاد ، حج و اوقاف.

 با تأسف اطلاع یافتیم که حضرت آیت‌الله شیخ محمد آصف محسنی، از علمای نامور و شخصت‌های بلندآوازۀ مذهبی، رهبر معظم جهادی، مجتهد وارسته و از چهره‌های برجستۀ علمی، رییس شورای علمای اهل تشیع. . .

BACK TO NEWS