اولین کاروان معتمرین کشور غرض ادای عمره راهی عربستان سعودی گردیدند

bakhshi_admin
شنبه ۱۴۰۲/۵/۲۸ - ۸:۲۵
اولین پرواز حجاج

۱ صفر الحرام ۱۴۴۴ هـ ق مطابق ۲۶ اسد ۱۴۰۲ هـ ش

اولین کاروان معتمرین جهت ادای عمره، امروز توسط شرکت های سیاحتی و زیارتی شمشاد، افق جهان، کلیم الله سلیم و تحت نظارت ریاست عمره وزیارت وزارت ارشاد حج واوقاف از میدان هوایی بین المللی کابل به صوب حرمین شریفین  انتقال گردیدند. بعد از مراسم حج فرضی سال ۱۴۴۴ هجری قمری  بار نخست است که شرکت های نامبرده هموطنان ما را غرض ادای عمره به عربستان سعودی انتقال میدهند. محفل که به این مناسبت درترمینل میدان هوائی بین المللی کابل تدویرگردیده بود، محترم شیخ عزیزالرحمن منصور معین عرفان  و انسجام اماکن دینی وزارت ارشاد، حج و اوقاف، محترم مولوی شیخ خلیل الرحمن حقانی وزیر مهاجرین و عودت کنندگان، رئیس و اعضای اتحادیه شرکت های عمره و زیارت، شماری از رؤسای مرکزی این وزارت و معتمرین، اشتراک داشتند. معین وزارت ارشاد، حج و اوقاف در این محفل از آغاز دوباره برنامه ادای عمره بعد از مراسم حج ابراز خرسندی نموده، گفت: وزارت ارشاد، حج و اوقاف بنابر مسؤولیت خویش با شرکت های قرارداد مینماید که تمام سهولت ها در جریان سفر عمره  را برای معتمرین مهیا بسازند و این وزارت بالای شرکت های مذکور نظارت جدی دارد. آقای منصور علاوه کرد که شرکت ها برای معتمرین خدمات و تسهیلات فراهم نموده و علمای مجرب را جهت ادای درست عمره توظیف نمایند. بعداً الحاج خلیل الرحمن حقانی وزیر مهاجرین و عودت کنندگان صحبت نموده از شرکت های مذکور خواست تحت نظارت وزارت ارشاد، حج و اوقاف خدمات بهتری برای معتمرین ارایه نموده و همچنین زمینه آموزش مسایل حج و عمره را برای معتمرین فراهم نمایند. موصوف در اخیر سخنانش خواهان قبولی عمره و عبادات معتمرین شد. سپس حسن زی منگل رئیس اتحادیه شرکت های عمره وزیارت سخنرانی نمود و  از همکاری همه جانبه امارت اسلامی و وزارت ارشاد، حج واوقاف که درقسمت برنامه اعزام معتمرین عمره وزیارت با ایشان همکاری نموده است، اظهارقدردانی کرد و خطاب به شرکت ها گفت که خدمت به معتمرین افغان بالا ما فرض بوده و باید تمامی تسهیلات را برای آنان فراهم نماییم. در همین حال رئیس عمره وزیارت وزارت ارشاد، حج واوقاف ضمن توضیحات پیرامون طرزالعمل و شرط‌نامه که مطابق آن با شرکت های سیاحتی و زیارتی عقد قرارداد صورت گرفته گفت: ‏تا اکنون با(۱۵۰) تن از این شرکت ها قرارداد خدمات عمره به امضا رسیده است. در اخیر محفل، با تقدیم اسناد سفر و تحایفی از سوی وزیر مهاجرین و عودت کنندگان و معین وزارت ارشاد، حج واوقاف برای معتمرین و دعای خیر خاتمه یافت

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۹:۳۰
Background image

مسئولین وزارت ارشاد، حج و اوقاف با تعدادی از علمای کرام و ائمه مساجد شهر کابل دیدار کردند

۱۶ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۹ قوس ۱۴۰۲ هـ ش)

مولوی محمدنبی محمدی رئیس عمومی ارشاد و تنظیم امور مساجد وزارت ارشاد، حج و اوقاف و هیئت همراه اش با تعدادی از خطباء، علمای کرام، ائمه مساجد،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۰:۶
Background image

وزارت ارشاد، حج و اوقاف سمینار ارتقای ظرفیت روسا و کارمندان ولایتی را آغاز کرد

۴ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۲۷ عقرب ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز سمینار ارتقای ظرفیت در بخش های ارشادی، اوقافی، حج و اداری و مالی برای رؤسای و کارمندان ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات از طرف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۹:۲۸
Background image

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه با معرفی حافظان ممتاز به پایان رسید.

1 جمادی الاولی 1445 هـ ق مطبابق 24 عقرب 1402 هـ ش

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه به هدف تشخیص و معرفی حفاظ و قاریان ممتاز به مسابقات بین. . .

BACK TO NEWS