ايجاد یک کمیته اختصاصی جهت اعمار و ترمیم مساجد، اعمار ملکیت های اوقافی، ترمیم و تجهیز مجتمعات حجاج در کشور

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰
کمیته کاری

ايجاد یک کمیته اختصاصی جهت اعمار و ترمیم مساجد، اعمار ملکیت های اوقافی، ترمیم و تجهیز مجتمعات حجاج در کشور

الیوم چهارشنبه ۲۲ شعبان‌المعظم ۱۴۴۴ هجر قمری مطابق به ۲۴حوت ۱۴۰۱ هجری شمسی

 بعد از ظهر امروز جلسه شورای رهبری وزارت ارشاد، حج و اوقاف پیرامون ترمیم و اعمار مساجد، اعمار ملکیت های اوقافی، ترمیم و تجهیز مجتمعات حجاج، با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید تحت ریاست شیخ‌الحدیث دکتور مولوی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج واوقاف در تالار جلسات این وزارت دایر گردید که در آن معینان و رؤسای ادارات مرکزی واعضاء مسلکی وتخنیکی بخش های مختلف این وزارت اشتراک نموده بودند.

ابتداء وزیر ارشاد، حج واوقاف با سخنان ارزنده خویش جلسه را افتتاح نموده، در مورد تدابیر مقدماتی پروسه حج معلومات مفصل ارائه کرده، گفت: الحمدلله امور مقدماتی پروسه حج سال۱۴۴۴ هجری قمری در حال اجراء می باشد وجهت تسریع و تکمیل امور این پروسه باید فعالیت های بیشتر صورت گیرد. 

بعداً در شورای رهبری روی موضوعات مهم در رابطه به امور کاری وزارت منجمله اعمار و ترمیم مساجد و روند بازسازی و ترمیم مجتمعات حجاج در زون مرکز و زون های قندهار وبلخ و اعمار برخی از مارکیت های اوقافی و حل برخی از مشکلات، بحث و گفتگو صورت گرفت در اخیر جهت تحقق وتسریع اجراءات فوق الذکر کمیته به سرپرستی مولوی شيخ عزيز الرحمن منصور معین عرفان وانسجام امور اماکن دینی ایجاد گردید.

از جانب دیگر رؤسای ومسؤلین وزارت اجراءات کاری خویش ارایه نمودند که مقام محترم وزارت بعد از استماع آن در زمینه هدایات لازم سپردند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۹:۳۰
Background image

مسئولین وزارت ارشاد، حج و اوقاف با تعدادی از علمای کرام و ائمه مساجد شهر کابل دیدار کردند

۱۶ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۹ قوس ۱۴۰۲ هـ ش)

مولوی محمدنبی محمدی رئیس عمومی ارشاد و تنظیم امور مساجد وزارت ارشاد، حج و اوقاف و هیئت همراه اش با تعدادی از خطباء، علمای کرام، ائمه مساجد،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۰:۶
Background image

وزارت ارشاد، حج و اوقاف سمینار ارتقای ظرفیت روسا و کارمندان ولایتی را آغاز کرد

۴ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۲۷ عقرب ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز سمینار ارتقای ظرفیت در بخش های ارشادی، اوقافی، حج و اداری و مالی برای رؤسای و کارمندان ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات از طرف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۹:۲۸
Background image

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه با معرفی حافظان ممتاز به پایان رسید.

1 جمادی الاولی 1445 هـ ق مطبابق 24 عقرب 1402 هـ ش

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه به هدف تشخیص و معرفی حفاظ و قاریان ممتاز به مسابقات بین. . .

BACK TO NEWS