قرارداد رفت و برگشت حجاج سال 1445 هـ ق بطور جداگانه با شرکت های هوایی آریانا افغان و کام ایر عقد گردید

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۹:۳۹
قرار داد انتقال حجاج

چهار شنبه 18 شعبان المعظم 1445هـ ق

مطابق 9 حوت سال 1402 هـ ش

جلسه عقد قرارداد رفت وبرگشت (30) هزار تن از حجاج سال 1445هـ ق بین وزارت ارشاد، حج و اوقاف و شرکت های هوایی آریانا و کام ایر امروز در مقر وزارت دایر گردید.

جلسه یی جداگانه تحت ریاست محترم شیخ الحدیث سرمحقق دکتور مولوی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف، هیئت رهبری وزارت ومولوی رحمت الله آغا رئیس شرکت هوایی آریانا، حاجي آتیلا کامگار مسؤل شرکت هوایی کام ایر و موظفین شرکت های نامبرده در مقراین وزارت دایر گردید.

دراین نشست وزیر ارشاد، حج و اوقاف گفت: الحمدلله امسال سومین سالی است که وزارت ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان با همکاری سایر ادارات ذی ربط امارتی پروسه حج را به نصرت الله متعال به بهترین طریقه مدیریت می نماید و مصمم است حجاج کرام را به کشور عربستان سعودی جهت ادای فریضئه حج فرستاده و بطور مصئون دوباره به کشور باز بر گرداند .

موصوف گفت مسئولیت رفت و برگشت حجاج به شرکت های متذکره به طور مناصفه که (۱۵) هزار حاجی به شرکت هوایی آریانا و(۱۵) هزار حاجی به شرکت هوایی کام ایر داده شده است

 وزیر ارشاد، حج واوقاف افزود؛ چون پروسه حج یک پروسه دینی و ملی بوده ما ترجیحاً قرارداد حجاج را به شرکت های داخلی کشور سپردیم تا آنها بادرنظرداشت آن برای حجاج از هیچ نوع همکاری، ایجاد سهولت در میادین هوایی و ارایه خدمات در داخل وخارج از کشور دریغ نه نمایند، و حجاج را به صورت منظم و مصئون انتقال وبر ګردانند .

رئیس شرکت هوایی آریانا در مورد ظرفیت، امکانات موجود و برنامه انتقال حجاج در سال جاری معلومات کامل ارائه کرد و افزود: که انتقال حجاج را تجارت نه بلکی مکلفیت دینی و ملی خویش می داند و وعده سپرد  که برای فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای حجاج کشور آماده هر نوع همکاری می باشد.

سپس محترم حاجی آتیلا کامگار مسئول شرکت هوایی کام ایر گفت: شرکت ما جزء اقتصاد ملت مجاهد و امارت اسلامی افغانستان بوده کوشش می کنیم تا پروسه انتقال حجاج را از چهار زون پروازی کشور به عربستان سعودی و برعکس آن( برگشت حجاج به کشور) را موفقانه انجام دهیم، شرکت هوایی کام ایر در این مورد آماده گی های تخنیکی و عملیاتی کامل خویش را روی دست دارد.

در این جلسه ضمن بررسی موضوعات مهم و مسایل ضروری در پروسه انتقال حجاج و میادین داخل کشور و عربستان سعودی بحث و گفتگو صورت گرفت و به چالش های احتمالی درجریان انتقال حجاج راه حل های معقول و مؤثر  در نظر کرفته شد، همچنان درمورد اخذ سکیجول وشروع پروازها تصمیم لازم اتخاذ گردید

در اخیر وزیر ارشاد، حج و اوقاف قرارداد خدمات هوایی پروسه رفت و برگشت حجاج سال 1445هــ ق که برابر است به سال 1403هـ ش را با شرکت های هوایی آریانا و کام ایر امضا نمودند.

طبق قرارداد منعقده، شرکت های متذکره مکلف گردیدند تا سهولت های لازم را جهت انتقال حجاج زمینه سازی نموده و آنها را مع الخیر بطور مصئون برگشت دهند.

شرکت های متذکره مکلف اند تا در هماهنگی نزدیک و منظم با این وزارت شرایط مندرج قرارداد را عملی و خدمات شایانی را ارایه نمایند،  همه جوانب قرارداد الزاماً به تعهدات خویش استوار و پابند مي باشند

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۹:۴۲
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف با تعدادی از شخصیت های علمی و فرهنگی افغان های خارج از کشور دیدار و گفتگو کرد

چهارشنبه ۸ شوال ۱۴۴۵ هجری قمری (۲۹ حمال ۱۴۰۳ هجری قمری)

شیخ‌الحدیث سرمحقق دکتور مولوی نور محمد ثاقب وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف، در دفترکار خود با تعدادی از شخصیت های علمی و فرهنگی. . .

شنبه ۱۴۰۳/۱/۱۸ - ۱۱:۱۲
Background image

از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف دوره های ترجمه و تفسیر قرآنکریم در(۲۶۰) مرکز بزرگ نظامی مع الخیر اختتام یافت

پنجشنبه ۲۵ رمضان المبارک ۱۴۴۵ هـ ق (۱۶ حمل ۱۴۰۳ هـ ش)

به اساس حکم مقام عالی ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان تحت رهبری وزارت ارشاد، حج و اوقاف در (۲۶۰)مرکز بزرگ نظامی و رادیو. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۸ - ۱۰:۴۰
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف طی کنفرانس خبری سهمیه و مصارف حجاج سال روان را اعلان نمودند

سه شنبه ۱۶ رمضان المبارک ۱۴۴۵ هـ ق (۷ حمل ۱۴۰۳ هـ ش)

کابل، افغانستان: امروز وزیر ارشاد، حج و اوقاف طی کنفرانس خبری که در مرکز رسانه های حکومت، دایر گردیده بود سهمیه حج سال ۱۴۴۵ هـ ق. . .

BACK TO NEWS