اهدای خون به قربانیان حادثه اخیر پوهنتون کابل .

bakhshi_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۹:۵۸
اهدای خون

این محفل با ابتکار رهبری وزارت ارشاد، حج واوقاف در هماهنگی وزارت های صحت عامه وتحصیلات عالی، به اشتراک استادان و محصلین پوهنتون کابل و جمع غفیری ازعلمای کرام تحت شعار(قربانیان مظلوم علم و معرفت ! خون ما فدای شما) برگزار گردید.
قبل از آغاز محفل با گذاشتن اکلیل گل توسط سرپرست و معین مسلکی این وزارت ازقربانیان این حادثه غم انگیز یاد بود به عمل آمد .
محفل با تلاوت کلام الله مجید آغاز گردید، بعدا محمد قاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج واوقاف صحبت نموده ضمن اظهارتسلیت و همدردی با رهبری و محصلین پوهنتون، وزارت تحصیلات عالی و خانواده های غم دیده آن حادثه فرمودند علمای کرام همیشه در پهلوی هموطنان ما قرارداشته که مثال خوب آن امروز برنامه اهدای بهترین تحفه یعنی خون ازطرف علمای کرام به قربانیان حوادث اخیراست اقای حلیمی به ادامه سخنان اش گفت علمای کرام با توضیح و تشریح حقایق و افشای پلان های شوم دشمنان با استناد آیات متبرکه قران کریم و احادیث نبوی صلی الله علیه وسلم درپهلوی شما قراردارند، ازحقوق شما دفاع مینمایند درنزد علمای کرام فرق میان مکتب، مدرسه وپوهنتون نیست بناء لازم است همه دست به دست هم داده نگذاریم تا دشمنان این کشور با پروپاگندها،‌ شعارها و برداشت های غلط از دین، منفعت جویی نمایند.
سپس پوهاند محمد عثمان بابر رئیس پوهنتون کابل صحبت نموده ازاقدام نیک و مناسب وزارت ارشاد، حج واوقاف وعلمای کرام اظهار قدردانی و با خانواده های قربانیان غم شریکی نمود و روی فعالیت های و پیشرفت های پوهنتون کابل پس از حادثه روشنی انداخت.
به همین ترتیب وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه صحبت نمود.
دراخیر محفل تعداد زیاد از علمای کرام، محمد قاسم حلیمی سرپرست وزارت ارشاد، حج واوقاف و دکتورامین الدین مظفری هرکدام مقدار از خون خویش را برای زخمیان حادثه پوهنتون کابل و نیروهای امنیتی اهداء نمودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۱۸
Background image

جلسه‌ هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف با رئیس انسجام امور کابینه، اداره امور ریاست جمهوری

سه شنبه۲۳جدی ۱۳۹۹

این جلسه امروزبا حضور محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف، وحید حلیمیار رئیس انسجام امور کابینه و کارشناسان و هیئت همراه شان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف برگزار. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۷
Background image

ملاقات جلالتماب وزیر ارشاد حج و اوقاف با وزیر دولت در امور شهدا و معلولین.

سه شنبه ۲۳ جدی ۱۳۹۹

قبل از ظهرامروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای لعل الدین آریوبی وزیر دولت در امور شهدا و معلولین پیرامون استراتژی ملی معلولیت و پلان. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۲
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با وزیر خارجه کشور ترکمنستان در کابل

کابل - محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف بعد از ظهر امروز، با رشید مردوف، وزیر امور خارجۀ ترکمنستان، معین آن وزارت و سفیر آن کشور در کابل دیدار و ملاقات نمودند.

در آغاز، وزیر. . .

BACK TO NEWS