توضیح و تشریح پالیسی دینی وزارت ارشاد حج و اوقاف و قدردانی از تلویزیون ملی و مرکز رسانه ها

bakhshi_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۲ - ۱۵:۵۲
قدر دانی از تلویزیون ملی

 رهبری وزارت ارشاد، حج واوقاف، جهت انعکاس و گسترش فعالیت های خویش، پالیسی دینی و برنامه های موثر این ارگان را طی محفلی توضیح و تشریح نموده و ضمنا از ریاست های رادیو تلویزیون ملی و مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت که در انعکاس و پوشش خبری فعالیت های این وزارت که از خود شایسته گی نشان داده بودند، را مورد تقدیر و تشویق قرار دادند. در این محفل برعلاوه از محمدقاسم حلیمی وزیر ارشاد حج و اوقاف، هیئت رهبری این وزارت، سرپرست شورای سراسری علماء، معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف، سخنگویان نهادهای امنیتی، دفاعی و ملکی، مسئولین تلویزیون ملی، مسئولین مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، عده از ژورنالیستان و سایر مهمانان اشتراک نموده بودند. وزارت ارشاد، حج و اوقاف ضمن اجرای سایر وظایف مربوطه ارتباط موثر و مثمری را باکشور های اسلامی، سازمان های اسلامی و نهاد های اکادمیک اسلامی تامین نموده و باعلمای جهان اسلام در رابطه به گسترش امور اسلامی، تبادل تجارب و اندوخته های علمی بین علمای کشور های اسلامی و این کشور، زمینه سازی برای ادامه تحصیل علماء در داخل و کشور های اسلامی، راه اندازی برنامه های علمی از راه دور برای علماء توسط اساتید ازهر شریف، تامین ارتباط با علماء برجسته و مفتی های کشور های اسلامی و تدویر کنفرانس های مهم و تاریخی در رابطه به تامین صلح در افغانستان که در نتیجه اکثر مفتیان و علمای جهان اسلام با صدور قعطه نامه های جداگانه جنگ جاری در افغانستان را ناروا و برادر کشی اعلان نمودند خصوصا علمای برجسته پاکستان، رابطه اسلامی کشور عربستان و امام کعبه شریفه با صراحت کامل جنگ را ناروا و از گروه طالبان خواستند تا جنگ را متوقف و به صلح که حکم شرعی و دینی است تمکین نمایند. این وزارت در رابطه به انسجام امور مساجد نیز برنامه های عملی را به انجام رسانیده است، خطبه های جمعه با یک صدا و روی یک موضوع در مرکز و ولایات ایراد می گردد، ازدیاد تشکیل علما و استخدام آنها از طریق رقابت آزاد در مرکز وولایات، تدویر جلسات و گردهمایی علماء در مرکز وولایات در رابطه به موضوعات مهم کشوری از جمله صلح و آتش بس فوری، ترمیم و اعمار مساجد در مرکز وولایات، مدیریت موثر از جایدادهای وقفی و استرداد ملکیت های اوقافی که تحت غصب قرار گرفته بود و نظارت از عواید اوقافی. ایجاد ریاست ارشادی زنان که ضرورت مهم و حیاتی در تشکیل این وزارت پنداشته می شد تا بتوانند آن عده از خواهران ما که در بخش علوم دینی تحصیلات دارند، برای سایر زنان جامعه برنامه های کارایی ارشادی را تنظیم و مدیریت نمایند، همچنان ترویج اعتدال در جامعه از وظایف دیگر این وزارت بوده که خوشبختانه گام های عملی نیز در رابطه برداشته شده است بطور منظم علمای این وزارت در مرکز وولایات برنامه های مفید و سازنده یی را به تدریج به گونه عملی از چندی به این سو به انجام می رسانند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۱۱:۱۰
Background image

طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف معرفی گردید.

پنجشنبه ۱۸ سنبله ۱۴۰۰/مطابق ۲ صفر ۱۴۴۳

کابل: امروز طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف شیخ الحدیث دوکتور نورمحمد ثاقب توسط شیخ الحدیث عبدالحکیم حقانی عضو شورای رهبری. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۱۰
Background image

فراخوان کمک به هموطنان بیجاشده

بسم الله الرحمن الرحیم

فراخوان وزارت ارشاد، حج واوقاف جمهوری اسلامی افغانستان جهت رسیدگی، کمک و دستگیری عاجل از خانواده های بیجا شده از ولایات مختلف کشور به مرکزبه اثرحملات مخالفین .

. . .
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۴:۱۶
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز

پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز دولت جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می­گردد.

براساس رهنمودهای مشارکت دولتداری باز (OGP)، برنامه های عمل ملی کشورهای عضو در مشارکت. . .

BACK TO NEWS