دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کابل

bakhshi_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۰:۱۱
سفیر ایران

یکشنبه ۱۲ ثور

امروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای داکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مورد تقویت روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور دیدار و ملاقات نمودند.

در ابتداء وزیر ارشاد، حج و اوقاف روی روابط دینی، مذهبی و فرهنگی بین دو کشور دوست و همسایه بحث نموده گفت رهبری وزارت مصصم است تا روابط دینی و فرهنگی بین کشور های اسلامی خصوصا بین کشور های همسایه را تقویت و گسترش دهد.

موصوف افزود، برای ترویج اعتدال ووسطیت و همچنان تبادل افکار بین علمای کرام دو کشور، سیمینار های علمی و تحقیقی راه اندازی گردد، که به همین قسم هماهنگی لازم بین علمای دو کشور ایجاد خواهد گردید

آقای حلیمی اضافه نمود که دو کشور برادر و مسلمان در قسمت حج و عمره باید تجارب خویش را بین هم شریک سازند تا از تجارب و اندوخته های موثر همدیگر استفاده بهینه صورت گیرد.

بعد سفیر جمهوری اسلامی ایران صحبت نموده گفت افغانستان و ایران دو کشور همسایه اند که مشترکات دینی، مذهبی و فرهنگی نزدیک دارند بخاطر تقویت این روابط باید کار های مشترک بین دو کشور صورت گیرد.

نامبرده افزود، جمهوری اسلامی ایران برای ترقی و رفاه افغانستان خواستار صلح دایمی در این کشور می باشد، و علمای جمهوری اسلامی ایران هم آماده هستند تا در این راستا با علمای افغان همکاری همه جانبه نمایند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۵۱
Background image

فتوای شرعی در مورد صدقه فطر

بسم الله الرحمن الرحيم

فتوی در مورد صدقه فطر ماه مبارک رمضان سال 1442 هـ - ق، مطابق به 1400هـ‌ ـ ش يكي از احكام متعلق به ماه مبارك رمضان، وجوب صدقه فطر بر مسلمانان دارای استطاعت مالى. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۲:۳۸
Background image

آغاز دور سوم و مرحله نهایی مسابقات حفظ قرانکریم

 پنجشنبه ۱۶ ثور این محفل که با اشتراک دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئات رهبری وزارت، علماء و حفاظ کرام برگزار گردیده است در آن متسابقین که در سطح زون ها به مرحله نهایی راه یافته. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۰:۱۱
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کابل

یکشنبه ۱۲ ثور

امروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای داکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مورد تقویت روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور دیدار و ملاقات. . .

BACK TO NEWS