راه اندازی نمایشگاه خطاطی ، نقاشی و میناتوری

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱ - ۹:۳۸
نمایشگاه خطاطی

وزیر وزارت ارشاد، حج و اوقاف ضمن اینکه با تعداد از میناتوران، خطاطان، نقاشان و تابلوسازان ملاقات واز کارکردهای آنها حمایت و قدردانی نمودند از نمایشگاه اثر های آنها نیز دیدن بعمل آوردند.

در محفلی که به همین مناسبت در مجتمع حجاج زون مرکز تدویر گردیده بود،‌ محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف، نقاشی، میناتوری و خطاطی را جز فرهنگ اسلامی دانسته و افزودند که هنرمندان اسلامی دستاوردهای خوبی را در سطح جهان کسب نموده اند.

موصوف در ادامه افزودند میناتوران اسلامی از جایگاه خاص برخوردار بوده و زحمات و تلاش های هنرمندان آن قابل قدر بوده هیچگاهی دین مبین اسلام به زیبایی، خطاطی، نقاشی،‌ رسامی و حکاکی مخالفت نداشته است  هنرمندان تلاش کنند که در چوکات دساتیر دین مبین اسلام دست به ایجاد اثر هنری بزنند.

آقای حلیمی افزود که ایشان برای هنرمندان از کشور ترکیه و ازبکستان درخواست بورسیه نمودند، تا آنان به سویه ماستری و دکتورا تحصیلات خود را ادامه دهند

در ادامه تاکید نمودند که با همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ و وزارت تجارت و صنایع نمایشگاه ملی را برای آثار خطاطان، نقاشان و میناتوران ایجاد نمایند تا مردم از آثار هنری، هنرمندان و ابتکارات شان آگاه شوند و برای آثار هنری شان شان بازار یابی گردیده و زمینه فروش آثار مساعد گردد

سپس محمد عثمان طارق، معین پالیسی و پلان این وزارت ، از حاضرین محفل خواست تا، مشکلات و خواست های شان را طور کتبی ارایه نمایند تا در هماهنگی با ریاست جمهوری ومسوولین راه حل برای آن دریافت گردد.

بعد استاد عظیم الدین شکیب به نمایندگی از هنرمندان از رهبری وزارت اظهار امتنان نمودند که برای بار نخست از یک آدرس مذهبی و اسلامی  زمینه ایجاد چنین نمایشگاه را مساعد ساختند.

نامبرده افزود که هنرمندان خود را منزوی می بینند و این چنین حمایت ها هنرمندان را تشویق می نماید  تا بیشتر از پیش دست به ابتکار و نوآوری بزنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۵:۵۱
Background image

فتوای شرعی در مورد صدقه فطر

بسم الله الرحمن الرحيم

فتوی در مورد صدقه فطر ماه مبارک رمضان سال 1442 هـ - ق، مطابق به 1400هـ‌ ـ ش يكي از احكام متعلق به ماه مبارك رمضان، وجوب صدقه فطر بر مسلمانان دارای استطاعت مالى. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۱۲:۳۸
Background image

آغاز دور سوم و مرحله نهایی مسابقات حفظ قرانکریم

 پنجشنبه ۱۶ ثور این محفل که با اشتراک دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی، هیئات رهبری وزارت، علماء و حفاظ کرام برگزار گردیده است در آن متسابقین که در سطح زون ها به مرحله نهایی راه یافته. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۰:۱۱
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کابل

یکشنبه ۱۲ ثور

امروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای داکتر بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مورد تقویت روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور دیدار و ملاقات. . .

BACK TO NEWS