علما کرام طی گردهمایی بزرگ خواهان آتش بس فوری و تامین صلح در کشور شده و جنگ جاری را ناروا و برادرکشی خواندند.

bakhshi_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۹ - ۹:۵۰
گرد همایی علما

چهارشنبه ۱۶ سرطان ۱۴۰۰

امروز همایش بزرگی راجع به اسقرار صلح در تالار لویه جرگه با حضور داشت رییس ارشاد، حج و اوقاف، والی کابل و شماری از روئسا زون مرکز، اعضای شورای علما و جمع کثیر از علمای جید در پشتیبانی از قطعه نامه نشست علمای افغانستان وپاکستان که(زیر چتر سازمان رابطه عالم اسلامی در مورد جنگ و صلح افغانستان دایر گردیده بود) برگزار گردید.

سید محمد شیرزادی رییس ارشاد، حج و اوقاف ولایت کابل ضمن بیان ضرورت برگزاری چنین محافل اظهار داشت که وقتی علما و اندیشمندان جهان اسلام، جنگ جاری در کشور را توجیه ناپذیر و نامشروع خواندند ، پس هیچ بهانه‌یی دیگر برای ادامه جنگ فعلی باقی نمانده است..

نامبرده بیان کرد که نشست امروز ما به خاطر تقاضای صلح است ، و این علما واندیشمندان حاضر در محفل، معماران صلح اند.

سپس محمد یعقوب حیدری والی کابل به سخنرانی پرداخت. وی با بیان جایگاه علما در امر ارشادی، بیان کرد که علما در کنار خدمت در مساجد و منابر همچنان فعالانه در همه عرصه های جامعه نقش ارزنده دارند.

نامبرده ضمن بیان نقش علما در مقابله با ویروس کرونا و سایر موضوعات، اظهار داشت که در کنار ملت مسلمان افغانستان نه تنها علمای و روحانیون کشور بلکه علما بزرگ کشور های اسلامی به خاطر نامشروع بودن و توقف جنگ جاری صدا بلند کردند. و انتظار مردم این است تا راهکار مناسب برای ختم جنگ و رسیدن به صلح ایجاد و مسبب اسقرار صلح و ثبات در کشور عزیز ما گردد.

عبدالقادر قانت رئیس شورای علمای شهر کابل ضمن صحبتی گفت که جنگ جاری در افغانستان ناروا و برادرکشی می باشد، و از طالبان خواست به صلح که خواست مردم و علمای کشور است لبیک گویند.

در این همایش علما همه با هم صدای صلح بلند کردند و از قطع‌نامه اعلان صلح علما افغانستان و پاکستان حمایت خویش را اعلام کردند. و جنگ جاری در کشور را نامشروع اعلام کرده و خواهان صلح و برقراری آرامش سراسری در کشور شدند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۱۱:۱۰
Background image

طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف معرفی گردید.

پنجشنبه ۱۸ سنبله ۱۴۰۰/مطابق ۲ صفر ۱۴۴۳

کابل: امروز طی محفل ویژه سرپرست جدید وزارت ارشاد، حج و اوقاف شیخ الحدیث دوکتور نورمحمد ثاقب توسط شیخ الحدیث عبدالحکیم حقانی عضو شورای رهبری. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۱۰
Background image

فراخوان کمک به هموطنان بیجاشده

بسم الله الرحمن الرحیم

فراخوان وزارت ارشاد، حج واوقاف جمهوری اسلامی افغانستان جهت رسیدگی، کمک و دستگیری عاجل از خانواده های بیجا شده از ولایات مختلف کشور به مرکزبه اثرحملات مخالفین .

. . .
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۴:۱۶
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز

پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز دولت جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می­گردد.

براساس رهنمودهای مشارکت دولتداری باز (OGP)، برنامه های عمل ملی کشورهای عضو در مشارکت. . .

BACK TO NEWS