اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به اظهارات اخیر آقای انصاری هرات

bakhshi_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۴:۱۶
ملا انصاری

وزارت ارشاد حج واوقاف اظهارات اخیر انصاری را خلاف اصول و موازین شریعت اسلام و مخالف با تمام قوانین نافذه کشور دانسته، بیانات غیر مسئولانه و مغرضانه او را شدیدا محکوم وتقبیح می نماید.

درشرایط کنون که مردم ما نیاز مبرم به صلح، همبستگی، اتحاد و انسجام دارند بدون شک نقش علمای کرام در این راستا برجسته و حیاتی پنداشته می شود. زیرا اوضاع سیاسی افغانستان در نقطه بسیار حساس قرار دارد که این گونه اظهارات صرف جنگ را در این کشور شعله ور ساخته و به تشدید آن می افزاید و سبب کشتار بیشتر مردم بیگناه دراین سرزمین توسط تروریستان تبهکار می گردد، نتیجه این همه نابسامانی قطعا به نفع دشمنان سود جو و فرصت طلب خواهد بود.

اظهارات ملا انصاری می تواند پیامد های ناگواری در پی داشته مزید به ریختن خون انسانها، سبب تخریب منازل و مراکز دینی وفرهنگی، فعالیتهای تجاری و خدماتی در کشور گردد.

انصاری در حال این اظهارات را بیان می دارد که سازمان ها و کشور های اسلامی از جمله: علمای حرمین شریفین عربستان سعودي، مفتي وامام قدس شريف، علمای افغانستان، علمای دیوبند هند، علمای بنگله دیش، علمای الازهرشریف مصر، علمای ترکیه، علمای رابطه اسلامی، علمای اندونیزیا، رئیس اتحادیه علمای مسلمین جهان و ده ها مجمع دینی دیگر در سراسر جهان، جنگ در افغانستان را برادر کشی خواندن آن را حرام و مخالف دساتیر دینی عنوان نموده اند.

وزارت ارشاد، حج واوقاف درحالیکه تقریر مغرضانه انصاری را یکباره دیگر تقبیح می نماید، از ارگانهاي عدلی و قضایی مجدانه تقاضاء می نماید تا با اظهارات غیر مسوولانه شخص نامبرده که در تضاد با اصول اسلامی و منافع علیای کشور اسلامی می باشد عکس العمل نشان داده، اقدام عاجل و به موقع نمایند تا جلو چنین حرکات غیر مسئولانه و جانب دارانه که دراصل آب در اسیاب دشمن ریختن است را بگیرند.

قابل ذکر است، مسجد و مدرسه انصاری از جمله مساجد و مدارسی است که ثبت و راجستر این وزارت نمی باشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۹:۴۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت عالم جید و توانا مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان

با کمال تأسف و تألم اطلاع حاصل نمودیم که عالم جید مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان از سوی دشمنان علم، معرفت و مردم افغانستان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۰:۵
Background image

کارمندان وزارت ارشاد حج واوقاف از واکسین (کووید ۱۹) مستفید می شوند.

شنبه ۲۶ سرطان ۱۴۰۰

کابل: روند تطبیق واکسین کرونا بالای کارمندان وزارت ارشاد، حج واوقاف به همکاری وزارت صحت عامه در مجتمع حجاج زون مرکز آغاز شد.

تطبیق واکسین متذکره برای دو یوم بالای. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۹:۵۶
Background image

اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به سوء قصد علیه رئیس شورای علمای زون جنوب غرب

اطلاع حاصل نمودیم که شخصیت علمی، شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای حوزه جنوب غرب، امروز از یک حمله مسلحانه و سوء قصد دشمنان دین و فرهنگ، جان به سلامت برد.

رهبری وزارت ارشاد. . .

BACK TO NEWS