اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به اظهارات اخیر آقای انصاری هرات

bakhshi_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۴:۱۶
ملا انصاری

وزارت ارشاد حج واوقاف اظهارات اخیر انصاری را خلاف اصول و موازین شریعت اسلام و مخالف با تمام قوانین نافذه کشور دانسته، بیانات غیر مسئولانه و مغرضانه او را شدیدا محکوم وتقبیح می نماید.

درشرایط کنون که مردم ما نیاز مبرم به صلح، همبستگی، اتحاد و انسجام دارند بدون شک نقش علمای کرام در این راستا برجسته و حیاتی پنداشته می شود. زیرا اوضاع سیاسی افغانستان در نقطه بسیار حساس قرار دارد که این گونه اظهارات صرف جنگ را در این کشور شعله ور ساخته و به تشدید آن می افزاید و سبب کشتار بیشتر مردم بیگناه دراین سرزمین توسط تروریستان تبهکار می گردد، نتیجه این همه نابسامانی قطعا به نفع دشمنان سود جو و فرصت طلب خواهد بود.

اظهارات ملا انصاری می تواند پیامد های ناگواری در پی داشته مزید به ریختن خون انسانها، سبب تخریب منازل و مراکز دینی وفرهنگی، فعالیتهای تجاری و خدماتی در کشور گردد.

انصاری در حال این اظهارات را بیان می دارد که سازمان ها و کشور های اسلامی از جمله: علمای حرمین شریفین عربستان سعودي، مفتي وامام قدس شريف، علمای افغانستان، علمای دیوبند هند، علمای بنگله دیش، علمای الازهرشریف مصر، علمای ترکیه، علمای رابطه اسلامی، علمای اندونیزیا، رئیس اتحادیه علمای مسلمین جهان و ده ها مجمع دینی دیگر در سراسر جهان، جنگ در افغانستان را برادر کشی خواندن آن را حرام و مخالف دساتیر دینی عنوان نموده اند.

وزارت ارشاد، حج واوقاف درحالیکه تقریر مغرضانه انصاری را یکباره دیگر تقبیح می نماید، از ارگانهاي عدلی و قضایی مجدانه تقاضاء می نماید تا با اظهارات غیر مسوولانه شخص نامبرده که در تضاد با اصول اسلامی و منافع علیای کشور اسلامی می باشد عکس العمل نشان داده، اقدام عاجل و به موقع نمایند تا جلو چنین حرکات غیر مسئولانه و جانب دارانه که دراصل آب در اسیاب دشمن ریختن است را بگیرند.

قابل ذکر است، مسجد و مدرسه انصاری از جمله مساجد و مدارسی است که ثبت و راجستر این وزارت نمی باشد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۵
Background image

تدویر سیمینار یک روزه تحت عنوان صلح و تأمين امنیت

سیمینار یک روزه تحت عنوان( صلح وامنیت) ازطرف ریاست تدقیق ومطالعات علوم اسلامی به اشتراک جمع از علمای کرام و کارمندان آن ریاست درکتابخانه ریاست اطلاعات وآگاهی عامه تدویرگردید.

ابتدا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۸
Background image

پیام تسلیت

با تآسف اطلاع حاصل نمودیم که دشمنان مردم افغانستان به ادامه خلق فجایع و جنایت های نابخشودنی گذشته یکبار دیگر با حمله و شهید ساختند چند تن از خواهران ننگرهاری که کارمندان تلویزیون انعکاس. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۴۱
Background image

مولوی انصاری در مناظره علمای هرات حاضر نگردید.

اخیرا علمای فاضل و معزز ولایت دانش پرور و مثقف هرات از مولوی انصاری دعوت نموده که درحضور آنها در یک برنامه رسانه یی پیرامون اظهارات غیرمسوولانه اخیر خویش حاضر به مناظره شده و درخصوص. . .

BACK TO NEWS