ملاقات جلالتماب وزیر ارشاد حج و اوقاف با وزیر دولت در امور شهدا و معلولین.

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۷
وزیر دولت در امور شهدا

سه شنبه ۲۳ جدی ۱۳۹۹

قبل از ظهرامروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای لعل الدین آریوبی وزیر دولت در امور شهدا و معلولین پیرامون استراتژی ملی معلولیت و پلان تطبیقی آن و همچنان در مورد تقویت روابط کاری میان دو اداره، گفتگو نمودند.

ابتدا آقای آریوبی پیرامون استراتژی ملی معلولیت و پلان تطبیقی آن معلومات داده و گفت؛ استراتیژی ملی معلولیت به منظور رسیدگی بهتر و تغییر وضعیت زندگی افراد دارای معلولیت تدوین شده که دور نمای ده ساله زندگی آنها را نشان می دهد. ایشان علاوه نمودند که این وزارت پلان تطبیقی هر وزارت را قبلا تهیه کرده و برای غنی سازی بیشتر با وزارت خانه ها و ادارات شریک نموده است و هر اداره می توانند با توجه به مسوولیت های کاری، نظرات تخنیکی شأن را شامل آن بسازند.

بعداً وزیر ارشاد، حج و اوقاف ضمن ابراز تشکری از رهبری آن وزارت درمورد اقدام به‌جا و موثر شان، در رابطه به تدوین استراتیژی نامبرده وعده همکاری نمودند.

آقای حلیمی وعده همکاری همه جانبه را در رابطه نموده، گفت؛ رسیدگی و کمک به افراد دارای معلولیت یک مسوولیت دینی است و این وزارت در بخش تطبیق استراتژی ملی معلولیت در هماهنگی وزارت دولت در امور شهدا و معلولین کار خواهد کرد. او همچنان علاوه نمود که در تمام مساجد تسهیلات را برای دسترسی معلولین در نظر می گیرند. همچنان از طریق مساجد آگاهی دهی عمومی را پیرامون حقوق معلولین در مرکز و ولایات به راه می اندازند.

در بخش از مجلس حبیب خان ځاځي مشاور تخنیکی وزارت  دولت در امور شهدا و معلولین پیرامون محتوا استراتژی ملی معلولیت مربوط وزارت ارشاد، حج و اوقاف از جمله؛ ادغام اجتماعی، آموزش، آگاهی دهی و استخدام افراد دارای معلولیت صحبت و در زمینه معلومات دادند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۹:۴۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت عالم جید و توانا مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان

با کمال تأسف و تألم اطلاع حاصل نمودیم که عالم جید مفتی رفیع الله خطیب مسجد جامع کارته مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر شبرغان ولایت جوزجان از سوی دشمنان علم، معرفت و مردم افغانستان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۰:۵
Background image

کارمندان وزارت ارشاد حج واوقاف از واکسین (کووید ۱۹) مستفید می شوند.

شنبه ۲۶ سرطان ۱۴۰۰

کابل: روند تطبیق واکسین کرونا بالای کارمندان وزارت ارشاد، حج واوقاف به همکاری وزارت صحت عامه در مجتمع حجاج زون مرکز آغاز شد.

تطبیق واکسین متذکره برای دو یوم بالای. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۹:۵۶
Background image

اعلامیه وزارت ارشاد، حج و اوقاف در پیوند به سوء قصد علیه رئیس شورای علمای زون جنوب غرب

اطلاع حاصل نمودیم که شخصیت علمی، شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای حوزه جنوب غرب، امروز از یک حمله مسلحانه و سوء قصد دشمنان دین و فرهنگ، جان به سلامت برد.

رهبری وزارت ارشاد. . .

BACK TO NEWS