ملاقات جلالتماب وزیر ارشاد حج و اوقاف با وزیر دولت در امور شهدا و معلولین.

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۷
وزیر دولت در امور شهدا

سه شنبه ۲۳ جدی ۱۳۹۹

قبل از ظهرامروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای لعل الدین آریوبی وزیر دولت در امور شهدا و معلولین پیرامون استراتژی ملی معلولیت و پلان تطبیقی آن و همچنان در مورد تقویت روابط کاری میان دو اداره، گفتگو نمودند.

ابتدا آقای آریوبی پیرامون استراتژی ملی معلولیت و پلان تطبیقی آن معلومات داده و گفت؛ استراتیژی ملی معلولیت به منظور رسیدگی بهتر و تغییر وضعیت زندگی افراد دارای معلولیت تدوین شده که دور نمای ده ساله زندگی آنها را نشان می دهد. ایشان علاوه نمودند که این وزارت پلان تطبیقی هر وزارت را قبلا تهیه کرده و برای غنی سازی بیشتر با وزارت خانه ها و ادارات شریک نموده است و هر اداره می توانند با توجه به مسوولیت های کاری، نظرات تخنیکی شأن را شامل آن بسازند.

بعداً وزیر ارشاد، حج و اوقاف ضمن ابراز تشکری از رهبری آن وزارت درمورد اقدام به‌جا و موثر شان، در رابطه به تدوین استراتیژی نامبرده وعده همکاری نمودند.

آقای حلیمی وعده همکاری همه جانبه را در رابطه نموده، گفت؛ رسیدگی و کمک به افراد دارای معلولیت یک مسوولیت دینی است و این وزارت در بخش تطبیق استراتژی ملی معلولیت در هماهنگی وزارت دولت در امور شهدا و معلولین کار خواهد کرد. او همچنان علاوه نمود که در تمام مساجد تسهیلات را برای دسترسی معلولین در نظر می گیرند. همچنان از طریق مساجد آگاهی دهی عمومی را پیرامون حقوق معلولین در مرکز و ولایات به راه می اندازند.

در بخش از مجلس حبیب خان ځاځي مشاور تخنیکی وزارت  دولت در امور شهدا و معلولین پیرامون محتوا استراتژی ملی معلولیت مربوط وزارت ارشاد، حج و اوقاف از جمله؛ ادغام اجتماعی، آموزش، آگاهی دهی و استخدام افراد دارای معلولیت صحبت و در زمینه معلومات دادند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۱۸
Background image

جلسه‌ هماهنگی وزارت ارشاد، حج و اوقاف با رئیس انسجام امور کابینه، اداره امور ریاست جمهوری

سه شنبه۲۳جدی ۱۳۹۹

این جلسه امروزبا حضور محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف، وحید حلیمیار رئیس انسجام امور کابینه و کارشناسان و هیئت همراه شان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف برگزار. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۷
Background image

ملاقات جلالتماب وزیر ارشاد حج و اوقاف با وزیر دولت در امور شهدا و معلولین.

سه شنبه ۲۳ جدی ۱۳۹۹

قبل از ظهرامروز محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای لعل الدین آریوبی وزیر دولت در امور شهدا و معلولین پیرامون استراتژی ملی معلولیت و پلان. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۲
Background image

دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف با وزیر خارجه کشور ترکمنستان در کابل

کابل - محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف بعد از ظهر امروز، با رشید مردوف، وزیر امور خارجۀ ترکمنستان، معین آن وزارت و سفیر آن کشور در کابل دیدار و ملاقات نمودند.

در آغاز، وزیر. . .

BACK TO NEWS