اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف

bakhshi_admin
اطلاعیه حج

 اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف در رابطه به عدم انجام پروسه حج سال ۱۴۰۰ هجری شمسی هموطنان عزيز! طوريکه آگاهی داريد دولت شاهی عربستان سعودی به روز شنبه مورخ ۲۲ جوزا ۱۴۰۰ با در نظر داشت حالات واوضاع کنونی وسير سعودی بيماری خطرناک و عالمگير موج سوم کرونا در بسياری از کشورهای جهان به شمول کشور عربستان سعودی، ادای فريضه حج بيت الله الحرام را در سال جاری تنها برای تعداد ۶۰ هزار اتباع خارجی و داخلی مقیم آن کشور با اتخاذ تدابير لازم وقايوی به منظور حفظ سلامت حجاج از انتشار ويروس کرونا مجاز پنداشته و برنامه ريزی نموده است. از آنجائيکه در شعاع نصوص شرعی حفظ نفس يکی از مقاصد مهم شريعت اسلامی بوده و اتخاذ تدابير وقايوی لازم به منظور حفاظت آن در شريعت مأمور می باشد و هر نوع تساهل در اين بخش می تواند در رديف واقع نمودن نفس در معرض هلاکت به شمار آيد که شرعاً چنين کاری ناجايز است بنابرآن وزارت ارشاد، حج واوقاف دولت جمهوری اسلامی افغانستان باوجود آماده گی های قبلی کامل که برای آغاز این پروسه روی دست گرفته بود اما باتوجه به وضعيت موجوده که انتشار ويروس کرونا و تلفات ناشی از آن خيلی ها چشمگير است و جريان ادای مراسم حج در چنين وضعيتی با اشتراک مسلمانان از کشورهای مختلف بدون ترديد می تواند دامنه گسترش تلفات ناشی از اين ويروس را بيشتر می سازد، از تصميم کشور شاهی عربستان سعودی مبني بر تهديد حجاج با رعايت کامل تدابير وقايوی صحی حمايـت نموده آن را در چنين وضعيتی تصميم کاملا معقول و منطقی می پندارد. به هموطنان شريف متدين متقاضی حج سال جاری احتراماً ابلاغ ميدارد که نوبت حج ايشان برای سال آينده محفوظ بوده در سال جاری از مراجعه به بخش های مربوط خود داری نمايند و با کمک نمودن به هموطنان محتاج و نيازمند خود در اين ايام و ماه های حج خودرا عملاً در ثواب حج شريک ساخته ياد آن ايام مبارک را احياء نمايند.

آخرین اطلاعیه ها

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۶:۵۶
Background image

پیام مشترک وزارت ارشاد ، حج و اوقاف و وزارت صحت عامه.

{وَتَعَاوَنُواعَلَى الْبِرِّوَالتَّقْوَى...} [المائدة: 2] ترجمه: «بر نیکوکاری و پرهیزگاری، با هم دیگرهمکاری کنید » هموطنان متدین!

برای مبارزه ومقابله دربرابر مرض کرونا همه مکلف به یاری . . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۶:۴۴
Background image

اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف

 اطلاعیه وزارت ارشاد، حج واوقاف در رابطه به عدم انجام پروسه حج سال ۱۴۰۰ هجری شمسی هموطنان عزيز! طوريکه آگاهی داريد دولت شاهی عربستان سعودی به روز شنبه مورخ ۲۲ جوزا ۱۴۰۰ با در نظر داشت . . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۹:۲۱
Background image

فراخوان مقاله نویسی

به مناسبت تدویر سمپوزیم ملی

تحت عنوان ( میراث های علمی علامه، محدث امام ابن حبان بستی)

 

به اطلاع برادران و خواهران رسانیده می شود:

         قرار است وزارت ارشاد، حج و اوقاف به . . .

بازگشت به اطلاعیه ها