دومین جلسه کمیته تنظیم امور ارشادی و مسلکی مساجد برگزار شد

bakhshi_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۱:۲۱
ملاقات با ملا امامان

دومین جلسه‌ای ارشادی کمیته تنظیم امور مساجد

به ریاست شیخ الحدیث مولوی زر محمد حقانی معین مسلکی و اشتراک مولوی محمد نبی محمدی رئیس عمومی ارشاد و انسجام امور مساجد و مولوی محمد اشرف حقانی رئیس تعلیمات دینی و تدریب ائمه وزارت ارشاد، حج واوقاف با حضور داشت ده‌ها تن از خطباء و امامان مساجد نواحی دوم، چهارم و دهم شهر کابل در سالون جلسات انستیتوت تدریب ائمه برگزار گردید.

جلسه باتلاوت آیات چند از قرآن مجید آغاز، سپس شیخ‌الحدیث مولوی زرمحمد حقانی معین مسلکی در سخنرانی خود امامت را یک مسؤولیت و خدمت بزرگ در نظام اسلامی خواند و علاوه نمود که اگر رهبریت حکومت به دست علما باشد، به آن نظام شرعی و اسلامی گفته می شود.

وی در ادامه افزود. که متأسفانه جنگ فکری علیه نظام و مردم ما روان است و هیچ کس مانع آن شده نمی تواند، مگر علما و امامان مساجد.

موصوف در مورد برنامه های ارشادی در مساجد روشنی انداخته گفت: امامان مساجد پیشوا و بزرگ اهالی مربوطه خویش بوده و آنان باید برای اصلاح و تربیت اهالی مربوطه حلقات درسی فقهی و عقیدتی، دوره های ترجمه و تفسیر  قرآنکریم را در مساجد برگزار نمایند و همچنین جهت ارتقای دانش، قرائت و خطابت خویش نیز کار نمایند.

بعداً رئیس عمومی ارشاد و انسجام امور مساجد سخنرانی نموده گفت: جلسات ارشادی با امامان مساجد بنابر هدایت مقام محترم وزارت راه‌اندازی می گردد.

وی با اظهار اینکه نظام فعلی ارمغان‌آوری امنیت در کشور بوده و آن را نعمت بزرگ برای ملت، خصوصاً علمای کرام دانست.

آقای محمدی از امامان مساجد تقاضا نمود که خطبه واحد و خطبه رهنمودی هفته‌وار را در مساجد بیان نمایند.

در اخیر جلسه رئیس تعلیمات دینی و تدریب ائمه ضمن بیان ویژگی های یک امام خوب پیرامون برنامه های تدریبی این اداره برای ارتقای ظرفیت و فن خطابت امامان معلومات داد و محفل با دعائیه خیر پایان یافت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۹:۳۰
Background image

مسئولین وزارت ارشاد، حج و اوقاف با تعدادی از علمای کرام و ائمه مساجد شهر کابل دیدار کردند

۱۶ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۹ قوس ۱۴۰۲ هـ ش)

مولوی محمدنبی محمدی رئیس عمومی ارشاد و تنظیم امور مساجد وزارت ارشاد، حج و اوقاف و هیئت همراه اش با تعدادی از خطباء، علمای کرام، ائمه مساجد،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۰:۶
Background image

وزارت ارشاد، حج و اوقاف سمینار ارتقای ظرفیت روسا و کارمندان ولایتی را آغاز کرد

۴ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۲۷ عقرب ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز سمینار ارتقای ظرفیت در بخش های ارشادی، اوقافی، حج و اداری و مالی برای رؤسای و کارمندان ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات از طرف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۹:۲۸
Background image

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه با معرفی حافظان ممتاز به پایان رسید.

1 جمادی الاولی 1445 هـ ق مطبابق 24 عقرب 1402 هـ ش

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه به هدف تشخیص و معرفی حفاظ و قاریان ممتاز به مسابقات بین. . .

BACK TO NEWS