ملاقات تعارفی سفیر کشور مصر با وزیر ارشاد، حج واوقاف

bakhshi_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۹
ملاقات با سفیر مصر

دوشنبه 29 جدی 1399

محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج واوقاف با آقای احمد محمد اسماعیل عثمان، سفیر جدید جمهوری عربی مصر برای افغانستان، ظهر امروز دردفتر کارشان ملاقات تعارفی نمودند.

ابتدا وزیر ارشاد، حج واوقاف ضمن قدر دانی از همکاری اساتید پوهنتون الازهر در رابطه به ارتقای ظرفیت علماء و خطباء در دوره اول، حضور سفیر جدید مصر را به کابل خیرمقدم گفته با اشاره به روابط علمی و فرهنگی میان دولت‌ها و مردمان دو کشور ابراز امیدواری کرد تا در دورهٔ ماموریت آقای عثمان در کابل، روابط علمای میان کشورها و مردمان باهم برادر افغانستان و مصر هرچه بیشتر گسترش یابد.

همچنان آقای حلیمی خواهان همکاری آن کشور در بخش های ذیل گردید:

¤ ارتقای ظرفیت و آموزش خط بریل برای اشخاص دارای معولیت(گنگ ها و نابینایان)

¤ تامین ارتباط و همکاری در راستای ارتقای انستیتوت معهد عالی قراءات این وزارت از طریق پوهنتون الازهر

سپس، آقای عثمان سفیر جدید جمهوری عربی مصر مقیم کابل از آغاز ماموریتش در کابل خرسندی نمود و از استقبال و مهمان نوازی وزیر ارشاد، حج و اوقاف ابراز قدردانی نمود.

در ادامه سفیر مصر همکاری های درازمدت آن کشوررا در عرصه تامین ارتباط و بهبود روابط بین نهاد های اسلامی کشور مصر و افغانستان تعهد نموده گفت یکی از اهداف آن کشور ترویج وآموزش وسطیت و اعتدال برای علمای افغانستان می باشد که گام های عملی در رابطه برداشته شده وبعداز ختم ویروس کرونا برنامه های آموزشی علمای افغانستان را در مصر زمینه سازی خواهیم کرد.

همچنان موصوف از تلاش‌هایش برای گسترش روابط علمی و فرهنگی میان کابل و قاهره یاد آور شده، اظهار داشت در راستای تقویت روابط اساتید و علمای دو کشور و تشویق نهاد های تعلمی و اکادمیک مصری برای حضور فعال‌ در افغانستان از هیچ نوع تلاش دریغ نخواهد کرد.

در اخیر یکبار دیگر از آماده گی آن کشور در راستای تقویت روابط و همکاری در بخش های مختلف این وزارت اطمینان داد

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۵
Background image

تدویر سیمینار یک روزه تحت عنوان صلح و تأمين امنیت

سیمینار یک روزه تحت عنوان( صلح وامنیت) ازطرف ریاست تدقیق ومطالعات علوم اسلامی به اشتراک جمع از علمای کرام و کارمندان آن ریاست درکتابخانه ریاست اطلاعات وآگاهی عامه تدویرگردید.

ابتدا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۸
Background image

پیام تسلیت

با تآسف اطلاع حاصل نمودیم که دشمنان مردم افغانستان به ادامه خلق فجایع و جنایت های نابخشودنی گذشته یکبار دیگر با حمله و شهید ساختند چند تن از خواهران ننگرهاری که کارمندان تلویزیون انعکاس. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۴۱
Background image

مولوی انصاری در مناظره علمای هرات حاضر نگردید.

اخیرا علمای فاضل و معزز ولایت دانش پرور و مثقف هرات از مولوی انصاری دعوت نموده که درحضور آنها در یک برنامه رسانه یی پیرامون اظهارات غیرمسوولانه اخیر خویش حاضر به مناظره شده و درخصوص. . .

BACK TO NEWS