وزیر ارشاد، حج و اوقاف با معاون سفارت ایران در کابل ملاقات نمود

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۹ - ۲۱:۴۹
ملاقات با معاون سفیر ایران

۵ ربیع الأول ۱۴۴۵هـ ق (۲۹ سنبله ۱۴۰۲هـ ش) شیخ الحدیث دوکتور مولوی نور محمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای سید حسن مرتضوی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به منظور تحکیم روابط دینی و فرهنگی دو کشور دیدار و گفتگو نمودند. در ابتدا وزیر ارشاد، حج و اوقاف به آقای سید حسن مرتضوی خوش آمدید گفته افزود: کشور ایران دوست و همسایه ما است که برعلاوه بر مسائل دینی در بسیاری از زمینه ها با هم روابط مشترک و نزدیک داریم و لازم است این روابط را بیش از پیش توسعه و تقویت بخشیم. موصوف افزود: خوشبختانه اکنون هماهنگی های خوبی در روابط دو کشور ایجاد شده است، ما و شما تلاش کنیم تا این روابط را بیشتر توسعه دهیم و جادارد تا در زمینه های مختلف تجربیات خود را به باهم شریک سازیم. آقای ثاقب گفت: همه کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای منطقه و همسایه در این برهه از زمان به اتحاد و برادری نیاز بیشتر دارند، و نمونه خوب آن روابط نیک بین افغانستان و ایران می باشد. سپس معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل گفت: افغانستان و ایران هر دو کشور اسلامی هستند و با هم روابط تاریخی زیادی دارند، پس لازم است برای تقویت این روابط با یکدیگر همکاری بیشتر صورت گیرد. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت افغانستان ایستاده است و ایران محل امنی برای مخالفان افغانستان نمی باشد. و همچنان برای مهاجرین افغانستانی مقیم ایران در تمامی امور دینی و فرهنگی سهولت های لازم ایجاد شده است. در پایان این دیدار، آقای مرتضوی از وزیر ارشاد، حج و اوقاف جناب شیخ الحدیث دکتور مولوی نور محمد ثاقب رسما دعوت به عمل آورد تا در دور سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در ایران اشتراک نماید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۲:۴۷
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف در کنفراس که در رابطه به حج در شهر مکه مکرمه عربستان سعودی برگزار گردیده بود اشتراک نمودند

دوشنبه ۴ ذوالحجة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق (۲۱ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش)

شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان و رئیس عمومی بعثه حج افغانستان،. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۰:۴۰
Background image

ختم موفقانه اعزام تمامی حجاج افغانستان به بیت الله شریف

شنبه ۲ ذوالحجه ۱۴۴۵مصادف۱۹ جوزا سال ۱۴۰۳ ه.ش،

طیاره حامل آخرین حجاج افغانستان از میدان هوایی بین المللی کندهار به مقصد میدان هوایی جده پرواز نمود.

الحمدلِلهِ وزارت ارشاد، حج و اوقاف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۱۱:۳۲
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف با محمد یوسف کالا رئیس هیئت اندونیزیایی دیدار کرد.

سه شنبه، ۲۷ ذوالقعدة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق مطابق ۱۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش

شیخ الحدیث، سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد «ثاقب» وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارشان امروز با محمد یوسف کالا رئیس. . .

BACK TO NEWS