وزیر ارشاد، حج و اوقاف با معاون سفارت ایران در کابل ملاقات نمود

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۹ - ۲۱:۴۹
ملاقات با معاون سفیر ایران

۵ ربیع الأول ۱۴۴۵هـ ق (۲۹ سنبله ۱۴۰۲هـ ش) شیخ الحدیث دوکتور مولوی نور محمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارش با آقای سید حسن مرتضوی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به منظور تحکیم روابط دینی و فرهنگی دو کشور دیدار و گفتگو نمودند. در ابتدا وزیر ارشاد، حج و اوقاف به آقای سید حسن مرتضوی خوش آمدید گفته افزود: کشور ایران دوست و همسایه ما است که برعلاوه بر مسائل دینی در بسیاری از زمینه ها با هم روابط مشترک و نزدیک داریم و لازم است این روابط را بیش از پیش توسعه و تقویت بخشیم. موصوف افزود: خوشبختانه اکنون هماهنگی های خوبی در روابط دو کشور ایجاد شده است، ما و شما تلاش کنیم تا این روابط را بیشتر توسعه دهیم و جادارد تا در زمینه های مختلف تجربیات خود را به باهم شریک سازیم. آقای ثاقب گفت: همه کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای منطقه و همسایه در این برهه از زمان به اتحاد و برادری نیاز بیشتر دارند، و نمونه خوب آن روابط نیک بین افغانستان و ایران می باشد. سپس معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل گفت: افغانستان و ایران هر دو کشور اسلامی هستند و با هم روابط تاریخی زیادی دارند، پس لازم است برای تقویت این روابط با یکدیگر همکاری بیشتر صورت گیرد. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت افغانستان ایستاده است و ایران محل امنی برای مخالفان افغانستان نمی باشد. و همچنان برای مهاجرین افغانستانی مقیم ایران در تمامی امور دینی و فرهنگی سهولت های لازم ایجاد شده است. در پایان این دیدار، آقای مرتضوی از وزیر ارشاد، حج و اوقاف جناب شیخ الحدیث دکتور مولوی نور محمد ثاقب رسما دعوت به عمل آورد تا در دور سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در ایران اشتراک نماید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۹:۳۰
Background image

مسئولین وزارت ارشاد، حج و اوقاف با تعدادی از علمای کرام و ائمه مساجد شهر کابل دیدار کردند

۱۶ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۹ قوس ۱۴۰۲ هـ ش)

مولوی محمدنبی محمدی رئیس عمومی ارشاد و تنظیم امور مساجد وزارت ارشاد، حج و اوقاف و هیئت همراه اش با تعدادی از خطباء، علمای کرام، ائمه مساجد،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۰:۶
Background image

وزارت ارشاد، حج و اوقاف سمینار ارتقای ظرفیت روسا و کارمندان ولایتی را آغاز کرد

۴ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۲۷ عقرب ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز سمینار ارتقای ظرفیت در بخش های ارشادی، اوقافی، حج و اداری و مالی برای رؤسای و کارمندان ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات از طرف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۹:۲۸
Background image

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه با معرفی حافظان ممتاز به پایان رسید.

1 جمادی الاولی 1445 هـ ق مطبابق 24 عقرب 1402 هـ ش

دور دوازدهم مسابقات سرتاسری حفظ و تجوید قرآن کریم و دور اول قراءات سبعه به هدف تشخیص و معرفی حفاظ و قاریان ممتاز به مسابقات بین. . .

BACK TO NEWS