همایش قرآنی دور دوم مسابقه ملی حفظ قرآن کریم زون مرکز

bakhshi_admin
Sun, May 02 2021 11:23 AM
همایش

امروز شنبه ۱۱ ثور ۱۴۰۰

همایش بزرگ دور دوم مسابقه حفظ و قرائت قرآن کریم در زون مرکز با میزبانی ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایت کابل با حضور داشت محمد قاسم حلیمی وزیر ارشاد، حج و اوقاف کشور و محمد یعقوب حیدری والی کابل بصورت برگزار گردید.

ابتدا محفل با تلاوت کلام وحی آغاز گردید

سپس استاد سید محمد شیرزادی رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت کابل ضمن شرح مراحل سه گانه این مسابقه بزرگ و ملی به بیان اهمیت رمضان و تمسک به کتاب الله متعال و سنت رسول الله علیه الصلاه و السلام پرداخته و بیان داشت که یکی از احکام قرآن که لازمه جامعه ما در این مقطع حساس می باشد و منحیث شاه رگ حیاتی جامعه تلقی میشود همانا صلح است و باید که قضیه آتش بس فوری بخاطر حرمت ماه مبارک رمضان در سطح کشور صورت گرفته و از این همه قتل، انتحار و کشتار فرزندان این سرزمین جلوگیری گردد.

متعاقبا وزیر ارشاد، حج و اوقاف کشور به ایراد سخن پرداخته و ضمن بیان فضایل حفاظ کلام الله مجید به بیان اعجاز قرآن عظیم الشأن پرداخته و انجام حملات انتحاری در ولایات لوگر و کنر را بر خلاف ارزش‌های اسلامی دانسته و بیان داشتند که در این شرایط حساس لازم است تا مصلحت را کنار گذاشته و همه برای تحقق منافع علیای کشور کنار هم بسیج شویم.

در ادامه محمد یعقوب حیدری ضمن سخنرانی که در این محفل ارایه نمود یگانه راه ختم جنگ و خون‌ریزی را آتش بس و صلح سرتاسری در کشور یاد نموده و همچنان از همکاری و حمایت همیشه‌گی علمای کرام درعرصه‌های تأمین امنیت، حمایت از نظام و تطبیق برنامه‌های دولت اظهار امتنان کرده و گفتند که علمای کرام نقش اساسی و تعین کننده در جامعه را دارد.

سپس، مفتی جمال الدین فائق به نماینده‌گی از علمای کرام در مورد فضیلت ماه مبارک رمضان صحبت کرده و از رهبری مقام وزارت ارشاد، حج و اوقاف، رهبری مقام ولایت کابل و زحمات ریاست ارشاد، حج و اوقاف این ولا اظهار سپاس و امتنان نمود.

قابل ذکر است که دور سوم این مسابقات بعد از ختم دور دوم در شهر کابل بین قاریان برتر که در سطح زون ها به این مرحله راه می یابند راه اندازی گردد

Latest news

Mon, Jun 27 2016 3:31 PM
Background image

Signing memorandum of cooperation between Ministry of Hajj, and Religious Affairs and the Ministry of Education

Memorandum on removing illiteracy between ministry of Hajj and religious Affairs and ministry education was signedby Excellency Faiz Mohammad Osmani Minister of Hajj and Religious. . .

Sun, Jun 05 2016 10:32 AM
Background image

The first registration and organization center of hajj affairs (Integrated pilgrims central zone) in Kabul, inaugurates

The first Hajj Operation registration center(integrated pilgrims central zone) was inaugurated in a special ceremony in the presence of His Excellency Chief Executive of the Islamic. . .

Sat, Jun 04 2016 3:26 PM
Background image

Distributionof mosques prayer carpetbegin, in cooperation with the Embassy of Saudi Arabia in Afghanistan

Distribution of 190000 meter prayer carpet which cost two million dollars, for mosques of center and provinces in the country from the aids of friend and brother country SaudiArabia. . .

BACK TO NEWS